به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سحر _ پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی، محمد شریعتمداری عصر چهارشنبه در آئین آغاز فعالیت ستاد مردمی بختیاری های مقیم تهران و البرز اظهار کرد: رئیس جمهوری در شرایط بسیار سختی مسئولیت را بر عهده گرفت. در پایان دوران هشت ساله پرافتخار سیدمحمد خاتمی مردم پای صندوق ها آمدید و تقدیری را انتخاب کردید و بعد هشت سال کارنامه آن نوع نگاه به داخل و خارج را دیدید که حاصل آن اعمال تحریم های وحشیانه و ظالمانه از سوی نظام سلطه علیه ایران و محدود شدن بازارهای خارجی ایران و عدم صادرات نفت و رو به قهقرا رفتن اقتصاد کشور بود و امروز این کارنامه قابل بررسی است.

وی ادامه داد: وقتی رئیس جمهوری در انتخابات شرکت کرد یکی از اهدافش نجات اقتصاد ایران، رشد اقتصادی کشور در دو سال متوالی در دولت گذشته منفی بود.

شریعتمدار در ادامه افزود: تورم و سطح عمومی قیمت ها روند لجام گسیخته ای به خود گرفت و به تورم 46 درصدی نقطه به نقطه رسید و رئیس جمهوری راست می گفت که آمده اقتصاد را از ورطه فلاکت نجات دهد.

شریعتمداری گفت: در دولت گذشته اوج انحطاط اخلاقی بین رئیسان دو قوا را دیدیدم که خلاف اخلاق بود و اگر روحانی گفت می خواهم از اخلاق دفاع کنم و آن را مجدد احیا کنم آن موقع هم راست می گفت.

شریعتمداری با اشاره به اختلاف بین رئیس دو قوه در دولت گذشته گفت: رهبری نسبت به این امر واکنش نشان دادند و گفتند این امر خلاف و گناه است. 

وی افزود: روحانی گفت می خواهم کشور را از انزوای روابط با دنیا خارج کنم و به عنوان عضو کنفرانس کشورهای اسلامی 30 کشور علیه ما امضا کرده بودند که ما را اخراج کنند و امکان صدور کالای کشورمان به خارج از کشور نبود و فقط با روپیه هند و یوان چین می توانستیم کالاهای چینی و هندی وارد کنیم و این شرایط ذلت بار بود. اما روحانی زئیس جمهوری شد تا روابط ایران را دوباره با جهان ایجاد کند و مردم در شرایط مطلوب تری زندگی کنند.

وی ادامه داد: روحانی نهال برجام را کاشت و ایران را از حصر در همه زمینه ها خارج کرد؛ شما باید از این نهال کوچک حمایت کنید. 

شریعتمداری افزود: صادرات نفت در دولت گذشته کاهش یافته و قیمت آن به 27 دلار رسیده بود؛ کدام دوران با فروش بشکه ای 140 دلار چنین فاجعه عظیمی را در کشور داشتیم؟ 

وی ادامه داد: تلاش دولت به روستاها قابل توجه است و امسال 15 هزار میلیارد تومان از روستاییان خرید گندم داشتیم که در دولت گذشته در سال آخر فقط 800 میلیارد تومان بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در دولت روحانی با 85 هزار میلیارد تومان منابع دولت وضع بهداشت و درمان در کشور احیا شد.

شریعتمداری تاکید کرد: در دولت گذشته ما نفت می فروختیم اما پولی که می خواستند به ما بدهند بلوکه می شد. این شرایط ذلت باری که بر ما تحمیل شده بود تمام شد.

وی اضافه کرد: تلاش کردیم به روستاهای مختلف کشور گازرسانی کنیم، پیش از دوره آقای روحانی 14هزار روستا گازرسانی شده بود که در دولت روحانی به تنهایی به 9هزار و 300 روستای جدید در اوج محدودیت های مالی گازرسانی شد.

شریعتمداری گفت: معتقدیم این کشور باید امن باشد و به امنیت به عنوان عنصر مهم نگاه کنیم. امنیت را نه در سایه تهدید و ارعاب که در سایه وحدت بین اقوام می خواهیم. 

وی افزود: به امنیت معتقدیم و از راه ایجاد وحدت ملی و همبستگی اجتماعی بین تمام اقوام و گروه های ایرانی می خواهیم. ما دادن حقوق اقوام که در سرنوشت خودشان تاثیرگذار باشند را افتخار برای کشور می دانیم و نشانه هایی برای همبستگی ملی می دانیم لذا به امنیت معتقدیم. 

رئیس ستاد روحانی گفت: ما محیطی امن و نه امنیتی می خواهیم ما این مسیر را با کمک شما ادامه می دهیم و با همکاری شما رئیس جمهوری محبوب با حمایت شما این مسیر پیشرفت و تعالی را ادامه خواهد داد.