امروز : سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۰

دیدار مسعود بارزانی با عمار حکیم و برهم صالح پیرامون نتایج انتخابات پارلمانی

رهبر حزب دموکرات کردستان عراق امروز چهارشنبه در دیدار جداگانه با رهبر جریان حکمت ملی و رئیس جمهوری عراق نتایج انتخابات پارلمانی و مرحله پس از آن را بررسی کرد.
دیدار مسعود بارزانی با عمار حکیم و برهم صالح پیرامون نتایج انتخابات پارلمانی
چهارشنبه | ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۲۱:۵۷ |
کد خبر : ۱۳۵۰۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شفق نیوز، عمار حکیم، رهبر جریان حکمت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، در این دیدار تحولات سیاسی و امنیتی بخصوص نتایج انتخابات پارلمانی اخیر و چالش‌های پس از آن و دیدگاه‌ها پیرامون تحولات سیاسی و امنیتی بررسی شد.

وی افزود: در این دیدار خواستیم به احزاب معترض به نتایج انتخابات در مورد بازگرداندن شفافیت و اعتماد به نظام دموکراتیک اطمینان داده شود و بر حاکمیت این نظام در برقراری آرامش و گفت‌وگو برای خروج از بحران کنونی و جلوگیری از انسداد سیاسی تاکید کردیم.

حکیم گفت: در این دیدار بر اهمیت امتیاز دهی در ازای عراق و منافع عمومی، اهمیت تشکیل دولتی قادر به تحقق مطالبات مردم تاکید و تصریح کردیم که ثبات عراق در گرو این است که مقامات عراق و منافع ملتش را در اولویت قرار دهند و اینکه طرح ملی که مطرح کردیم بیانگر دیدگاه ما برای حل بحران کنونی است بدون اینکه خواهان نقشی در دولت آینده باشیم.

وی افزود: در سطح سیاسی نیز بر احترام به حاکمیت عراق، متوقف ساختن مداخلات و تجاوزهای خارجی در خاک این کشور تاکید کردیم و گفتیم که قدرت بغداد قدرتی برای اربیل است و برعکس.

مسعود بارزانی، رئیس حزب دموکرات کردستان هم در بیانیه‌ای اعلام کرد، در دیدارش با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق وضعیت سیاسی این کشور، مرحله پس از انتخابات پارلمانی عراق، راه‌های توسعه و حل مشکلات روند سیاسی، اتحاد دیدگاه‌ها برای مقابله با چالش‌ها و مسائل موجود در عراق و اقلیم کردستان بررسی شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید