امروز : شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۸

خطر مشهود تکثیر آدم‌هایی با ویژگی احمدی‌نژاد

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی از نگرانی‌ها بر سر تکثیر چهره‌هایی چون احمدی‌نژاد سخن گفت.
خطر مشهود تکثیر آدم‌هایی با ویژگی احمدی‌نژاد
دوشنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۲۱:۴۴ |
کد خبر : ۱۱۸۹۵ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حجت‌الاسلام مسیح مهاجری در این باره به خبرآنلاین گفت: «به شدت و با سرعت به طرف تکثیر آدم‌هایی با ویژگی‌های احمدی‌نژاد پیش می‌رویم. من که همه این ۴ دهه انقلاب را به خاطر دارم و چون در متن بوده‌ام خیلی از مسائل را می‌دانم و در جریان هستم با قاطعیت عرض می‌کنم که بیماری‌های بزرگ الان نظام و کشور در ۳ دسته خیلی تاسف‌بار تقسیم‌بندی می‌شود؛ «دروغ، دزدی و دغل.» این سه «دال» که جامعه ما را پر کرده است تا قبل از دولت احمدی‌نژاد نبود. نه این که هیچ دزدی و دروغگویی نباشد اما در جامعه نهادینه نشده بود اما از ان دولت به بعد نهادینه شد.

مهاجری تاکید کرد: وقتی یک بیماری آن هم یک بیماری مسری نهادینه می‌شود جلوگیری کردن از شیوع آن سخت است. من راه حل را فقط مقاومت دوجانبه‌ای می‌دانم که می‌تواند مشکل را حل کند. یکی از طریق رهبری نظام که در مقابل این مسائل جدی بایستند دیگری هم هوشیاری و آگاهی مردم. آن کسی که از دروغ، دزدی و دغل ضرر می‌کند مردم هستند. این دلال‌ها و مافیاها در همه جا نفوذ می‌کنند، جیب خودشان را پر می‌کنند و جیب مردم را خالی می‌کنند. لذا مردم را دچار مشکل معیشتی می‌کنند. بنابراین متن مردم باید در مقابل این وضعیت بایستند و رهبری هم جلودار مقابله با این وضعیت باشند و با قدرتی که رهبری دارند می‌توانند جلوی بازتولید این نوع افکار و اشخاص را بگیرند تا جامعه به آن فرهنگ شرافتمندانه اول انقلاب بازگردد و دوباره چهره‌های خوبی مثل آقای بهشتی یا هاشمی یا رجایی را به خود ببیند که برای آینده به اینها خیلی نیازمند هستیم.

نتیجه انتخابات ۱۴۰۰ تقریبا مشخص است

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی با بیان این که بیشتر از نگرانی‌هایی که برای الان جامعه داریم نگرانی شخص من برای آینده است، گفت: ما با این بازتولیدهایی که از این قبیل آدم‌های دغل‌کار و دزد و دروغگو می‌بینیم، آینده جامعه کشور بسیار تاریک و خطرناک است. برای این که جلوی آن گرفته شود باید الان کار کرد و از این دو طریق باید این کار صورت بگیرد. در بعضی موارد که مربوط به اصل و اساس انقلاب می‌شد، عصبانیتشان را دیده بودم. مشخص بود که این عصبانیت شخصی نیست و از سر دلسوزی و برای انقلاب است.

این چهره سیاسی در پاسخ به این سوال که این احساس خطر را برای انتخابات ۱۴۰۰ هم می‌کنید، گفت: برای انتخابات ۱۴۰۰ با کاری که مجلس در اصلاح قانون انتخابات انجام داده است و با مقاومت‌هایی که در مقابل برخی نقطه‌نظرهای روشن از ناحیه برخی مراکز قدرت صورت می‌گیرد، بر این اعتقادم که این انتخابات مهندسی شده و نتیجه آن تقریبا مشخص است.

وی تاکید کرد: صداوسیما را اگر پیگیر باشید یک روز را پیدا نمی‌کنید که اخبار برخی‌ها را منتشر نکند. حتی با رنگ و لعاب تعریف می‌کند. این یعنی مهندسی انتخابات که بسیار خطرناک است. باید به گونه‌ای عمل کنند که مردم احساس کنند می‌توانند انتخاب کنند اما اگر این گونه جلو نرویم یعنی رئیس‌جمهوری و کابینه مشخص داریم و مردم کاری از دستشان نمی‌آید. باید دست از این برخوردها برداشت و فضا را باز بگذارند شورای نگهبان هم با سعه صدر و با تکیه بر واقعیت قانون نه سلیقه در تأیید صلاحیت‌ها عمل کند. اگر آن اتفاق بیفتد مردم با آگاهی در ۱۴۰۰ انتخاب خوبی خواهند کرد تا مشکلات برطرف شود.»

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید