امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۷

انتقاد خضریان از تشکیل نشدن جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از عملکرد هیات رئیسه به دلیل برگزار نشدن جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و هیات امنای خانه ملت انتقاد کرد.
انتقاد خضریان از تشکیل نشدن جلسات هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۰:۴۶ |
کد خبر : ۱۱۴۰۴ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی خضریان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد به مواد ۲۲ و ۲۱۶ آیین نامه گفت: طبق ماده ۲۲ آیین نامه نظارت بر کلیه امور اداری و مالی استخدامی و سازمانی مجلس برعهده هیات رئیسه است. بیش از یک ماه از انتخاب اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در صحن پارلمان می‌گذرد سوال این است که چرا  تاکنون حتی یک جلسه توسط هیات مرکزی برگزار نشده است؟

وی افزود: تمرکزگرایی و این که همه چیز در ید آدم باشد قرار است تا کجا ادامه پیدا کند؟ این رویکرد این را نشان می‌دهد که چون آن چه هدف ما نبوده و محقق نشده و یا آن هدف نمی‌تواند در هیات نظارت محقق شود، باید اصل جلسات هیات نظارت تشکیل نشود؟ آیا باید این طور با آبروی مجلس در آستانه انتخابات شوراها بازی شود؟

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری اظهار کرد: در صحن مجلس سه نفر به عنوان نماینده در هیات امنای خانه ملت تعیین شد.  آن هم در شرایطی که وضعیت خبرگزاری خانه ملت از نظر افکار عمومی حتی احتیاج به بیان ندارد و تبدیل به یک پایگاه روابط عمومی صرف شده است. در همین وضعیت بعد از گذشت چندین ماه از آغاز مجلس یازدهم جلسات هیات امنای خانه ملت هم تشکیل نشده است و این خبرگزاری به صورت غیر قانونی اداره می شود. آیا وقتی همه چیز بر طبق میل شما نباشد نباید اصلاح شود؟ انگار باید همه چیز براساس میل رئیس مجلس رقم بخورد و اگر این طور نباشد باید مانع اجرای آن شود.

امیرحسین قاضی زاده رئیس جلسه با بیان این که این تذکر باید در زمان حضور قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بیان می‌شد گفت: مجلس ۵ عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراها و سه عضو هیات امنای خانه ملت را انتخاب کرده این یعنی  کار مجلس تمام شده و این افراد باید خودشان جلساتشان را تشکیل دهند. البته بنده باز هم پیگیری می‌کنم و ظرف امروز و فردا مسئله حل خواهد شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید