امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۰
اختصاصی / انتقاد و پیشنهاد به شورای نگهبان

هر کسی را بهر کاری ساخته‌اند

مجید قاضی پور- امروز در خبرها داشتیم جمعی از اعضای شورای نگهبان از پارک ملی هوافضا و دستاوردهای سپاه در حوزه‌های موشکی، پهپادی، پدافندی و فضایی بازدید کردند به چه مناسبت، برای چه امری، در چه جهتی و با چه هدفی و آیا این بازدید از وظایف ذاتی اعضای شورای نگهبان است؟! که نیست و فقط مهمترین جای این خبر تقدیر، تشکر و خسته نباشید است که می شد این کار را با وجود بیماری کرونا با انتشار متنی در تویئتر و اینیستاگرام و ... گفت.
هر کسی را بهر کاری ساخته‌اند
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۳:۴۳ |
کد خبر : ۱۱۲۳۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مجید قاضی پور در اینیستاگرام نوشت: واقعا بازدید از دستاوردهای هوا فضای سپاه یا نمایشگاه دیگری از وظایف ذاتی شورای نگهبان است؟!

چند ماه بیشتر تا انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم، میان دوره‌ای مجلس و شوراهای شهر و روستا فرصت نداریم.

مجلس جدید بدون توجه به لایحه جامع انتخاباتی که دولت و مجلس دهم که از قبل آماده کرده بود دست به اصلاح قانون انتخابات بدون در نظر گرفتن حق انتخاب مردم زده و هنوز همین قانون نصف و نیمه در صحن علنی مجلس نیامده نیز دست به  تغییر در ترکیب اعضاء هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا زده که آن هم تصویب نشده است. تا این جا قصور از مجلس ولی آیا وظیفه ذاتی اعضای شورای نگهبان است  با توجه به اینکه سه انتخابات مهم در خرداد 1400 داریم با این همه قانون تعیین تکلیف نشده دنبال بازدید از نمایشگاه و دستاورد باشد.؟

چند سالی است که وقتی به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم یا قانون انتخابات اصلاح نشده و یا در رفت و برگشت به شورای نگهبان و ایرادهایی که بر آن گرفته می‌شود فرصتی برای اجرایی شدن قانون انتخابت حاصل نمی‌شود گفته می شود فرصت برای این دوره از انتخابات از دست رفته و تقصیر آن به گردن مجلس می‌افتد.

از امروز تا انتخابات خرداد سال 1400 حداکثر 8 ماه زمان کافی است ولی با توجه به بیماری کرونا برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای هیچ تمهیدی اندیشیده نشده است. و هر زمان از سخنگوی شورای نگهبان سئوال می‌شود می‌گویند از وزارت کشور بپرسید. ولی مرجع اصلی صدور مجوز برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای خود شورای نگهبان است ایا بهتر نیست تا ثبت نام انتخابات و حواشی تایید صلاحیت آغاز نشده جای بازدید از نمایشگاه دستاوردها به رایانه‌ای شدن انتخابات فکر کنید و آن را نهایی کنید تا حداقل بتوانیم در زمانی که محدودیت‌های کرونایی وجود دارد حضور حداکثری مردم را در انتخابات شاهد باشیم و اتفاقی که برای مجلس یازدهم افتاد در انتخابات ریاست جمهوری شاهد آن نباشیم.؟

چه خوب خواهد بود سروران مسئول در شورای نگهبان جای بازدید از نمایشگاه‌ها، در حیطه وظایف شورای نگهبان قدم بردارند و به فکر حضور حداکثری در انتخابات باشند و بازدید از دستاوردهای هوای فضای سپاه را برعهده نخبگان، مهندسین و متخصیصن امر بگذارند.

هر کسی را بهر کار ساخته‌اند

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید