امروز : شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۷

دستور الکاظمی درباره تسریع در روند برگزاری انتخابات

نخست‌وزیر عراق مجددا به کمیساریای عالی انتخابات دستور داد که هرچه‌سریع‌تر اقدامات لازم را برای برگزاری انتخابات زودهنگام در اواسط ۲۰۲۱ اتخاذ کند.
دستور الکاظمی درباره تسریع در روند برگزاری انتخابات
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۳۲ |
کد خبر : ۱۱۲۳۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه شفق‌نیوز، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق بر اهمیت فراهم کردن شرایط برای تمامی رأی‌دهندگان جهت شرکت در انتخابات زودهنگام پارلمانی که قرار است ششم ژوئن برگزار شود، تأکید کرد.

وی گفت: مشارکت گسترده در انتخابات دلیلی بر اعتماد مردم عراق به دموکراسی و نظام مدنی است و راه را بر کسانی که به شفافیت روند انتخابات توهین می‌کنند، می‌بندد.

الکاظمی تأکید کرد کمیساریا و طرف‌های رسمی باید تمام اقدامات لازم را برای تضمین دستیابی سریع تمام رأی‌دهندگان از جمله آوارگان به کارت انتخاباتی اتخاذ کرده و طرف‌های رسمی و مردمی نیز از کمیساریا در تمام سطوح برای تکمیل آمادگی‌های خود جهت برگزاری انتخابات زودهنگام حمایت کنند.

جمعه گزارشی درباره نشست هیئت دولتی عالیرتبه با رئیس و اعضای شورای کمیساریای مستقل انتخابات به دست الکاظمی رسید که به بررسی راه‌های صدور کارت انتخاباتی برای رأی‌دهندگان واجد شرایط که تعدادشان ۲۶ میلیون نفر است، اختصاص داشت.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید