امروز : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۴

رای مثبت به آغاز روند استیضاح علیه رئیس‌جمهوری پرو

کنگره پرو فرایندهای استیضاح علیه مارتین ویسکارا، رئیس‌جمهوری این کشور را به اتهام "عدم صلاحیت اخلاقی" آغاز کرد.
رای مثبت به آغاز روند استیضاح علیه رئیس‌جمهوری پرو
شنبه | ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۹ |
کد خبر : ۱۱۰۳۱ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، خبرگزاری آندیانا گزارش داد، این تصمیم روز جمعه با حمایت ۶۵ قانونگذار، مخالفت ۳۶ تن و رای ممتنع ۲۴ عضو کنگره پرو مواجه شد.   

از مارتین ویسکارا برای شرکت در جلسه‌ای در پارلمان پرو ظرف روزهای آتی دعوت به عمل می‌آید اما تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

رئیس‌جمهوری پرو پس از آن با تهدید استیضاح مواجه شد که یک سری فایل‌های صوتی از گفت‌وگوی او با برخی از مقام‌ها درز کرد و ظاهرا نشان می‌داد او در یک توطئه تقلب و کلاهبرداری نقش دارد.

رئیس‌جمهوری پرو به وجود چنین گفت‌وگویی اذعان دارد اما تاکید می‌کند این فایل‌های صوتی ویرایش شده است و سخنان او قسمتی از یک صحبت کلی است، بدون اینکه به صورت کامل آورده شده باشد. استیضاح رئیس‌جمهوری در پرو به رای مثبت ۸۷ عضو کنگره نیاز دارد.

ویسکارا دو سال پیش پس از استعفای پدرو پابلو کاچینسکی از مقام ریاست جمهوری بر سر اتهامات فساد روی کار آمد. او سپتامبر گذشته با تلاش مشابهی برای استیضاح مواجه شد.

او روز جمعه در جمع خبرنگاران تاکید کرد که این چالش جدید توطئه‌ای برای "بی‌ثبات کردن" دولت اوست. ویسکارا افزود: قصد ندارم استعفا بدهم. من به پرو متعهد هستم و تا آخرین روز حکمم به اجرای وظایفم ادامه خواهم داد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید