امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۵

گزارشی از وضعیت تهران پس از انتخابات سال ۸۸ از زبان ساجدی‌‌نیا

سردار ساجدی‌نیا در مراسم تودیع خود گزارشی از وضعیت تهران از انتخابات ۸۸ تاکنون ارائه کرد.
گزارشی از وضعیت تهران پس از انتخابات سال ۸۸ از زبان ساجدی‌‌نیا
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۲۳:۰۲ |
کد خبر : ۲۳۳۸ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده پیشین پلیس تهران بزرگ در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس پایتخت با اشاره به عملکرد پرسنل پلیس در 90ماهه اخیر و در طول مدت فرماندهی‌اش اظهار داشت: من 90 ماه پیش و در اواخر سال 88 در حالی به عنوان فرمانده انتظامی شهر تهران منصوب شدم که پایتخت پس از وقایع 88 با چالش‌های فراوان سیاسی و صنفی روبه‌رو بود و علاوه بر آن شاهد افزایش سرقت، شرارت، توزیع مواد مخدر و... پس از وقایع سال 88 بودیم؛ شهری که 9 میلیون نفر جمعیت ثابت و 4 میلیون جمعیت شناور دارد و از این رو ما برای تأمین امنیت عمومی و اجتماعی مردم در نخستین اقدام سعی کردیم تا حقوق شهروندی و قانون‌مداری را گسترش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین در اولین گام‌های خود سعی کردیم دغدغه‌های مردم را احصا کنیم و موفق شدیم 36 مورد دغدغه اصلی مردم تهران را مشخص کنیم و با طراحی طرح‌های امنیت محله‌محور، برخورد با اراذل و اوباش، توزیع‌کنندگان موادمخدر، سارقان و... را در دستور کار خود قرار دادیم. 

* افزایش گشت لحظه‌ای در محلات به 400  گشت پلیس در هر لحظه

فرمانده پیشین پلیس تهران  بزرگ با اشاره به تلاش پلیس پایتخت برای چابک‌سازی و ارتقای سرقت در عملیات‌های پلیسی گفت: طی این مدت خطوط تماس مردم با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 را از 36 خط به 95 خط افزایش دادیم و تعداد گشتی‌های 110 به 700 گشتی خودرویی و موتوری رسید و این در حالی است که امروز در هر لحظه 400 گشتی در محلات تهران گشت‌زنی می‌کنند و این در حالی است که این تعداد در گذشته 150 مورد بود.

* تهران امروز هیچ اراذل و اوباش سطح یکی ندارد

ساجدی‌نیا در ادامه با اشاره به برخورد شدید پلیس با اراذل و اوباش و برهم‌زنندگان امنیت مردم در پایتخت گفت: امروز به‌جرأت می‌توانیم بگوییم اراذل و اوباش سطح یک و حتی سطح 2 نداریم و دستگاه قضایی و مردم در این خصوص شاهد هستند.

* پس از سال 88 سرقت در تهران 70 درصد اضافه شد

وی اضافه کرد: همچنین پس از اتفاقات سال 88 شاهد افزایش 70درصدی سرقت در شهر تهران بودیم ولی با اقدامات انجام‌شده موفق شدیم رشد سرقت در پایتخت را در سال 93 تثبیت کنیم و در پایان سال 95 آمار سرقت پایتخت به‌میزان 12 درصد کاهش داشت.

* افت شدید سرقت‌های خشن و ناکامی گروگان‌گیران در 8 سال اخیر پایتخت

فرمانده پیشین پلیس تهران درباره برخورد پلیس با سرقت‌های خشن گفت: در دهه 70، هر هفته چندین سرقت مسلحانه در شهر تهران انجام می‌شد و این در حالی است که امروز سرقت‌های خشن در هر سال در شهر تهران کمتر از انگشتان دست است.

وی اضافه کرد: همچنین طی این 8 سال حتی یک مورد گروگانگیری در پایتخت نداشتیم که گروگان با پرداخت پول آزاد شود و یا به‌دست گروگان‌گیران کشته و یا مجروح شده باشد و تمام این موفقیت‌ها مرهون تلاش تمام پلیس‌های تخصصی پایتخت است.

* 5برابر شدن کشف مواد مخدر در تهران

ساجدی‌نیا راجع به اقدامات انجام‌شده در حوزه مواد مخدر طی 90 ماه گذشته گفت: تا سال 91 میزان کشفیات موادمخدر در تهران 4 تن در سال بود ولی در سال گذشته 19 تن و 700 کیلوگرم انواع موادمخدر در پایتخت کشف و ضبط شد و در طول 90 ماه اخیر بیش از 98 تن انواع مواد مخدر در پایتخت کشف و ضبط شده است.

* کنترل هزار و 600 تجمع صنفی و اقتصادی مردم پایتخت در سال 95

فرمانده پیشین پلیس تهران در مورد برنامه‌های پلیس برای کنترل تجمعات و جلوگیری از اغتشاش و دعوت مردم به آرامش گفت: تنها در سال گذشته بیش از 1600 تجمع صنفی و اقتصادی در شهر تهران شکل گرفت که همکاران ما با حضور در محل و با صحبت با تجمع‌کنندگان سعی در آرام کردن آنها و کنترل اوضاع داشتند.

وی با بیان اینکه در طول این 90 ماه بیش از 10 هزار و 240 باند مجرمان منهدم شده است، راه‌اندازی و گسترش مرکز 197 و پلیس اطفال و نوجوانان را از اقدامات مؤثر توسط پلیس پایتخت عنوان کرد و اضافه کرد: 8 سال پیش پلیس تهران در رتبه سی‌ام پلیس استان‌های کشور قرار داشت و امروز شاهدیم که سال‌هاست پلیس پایتخت در رتبه نخست کشور قرار دارد.

سردار ساجدی‌نیا در پایان از تلاش‌های سردار رادان، سردار طلایی، سردار رجب‌زاده و سایر فرماندهان گذشته پلیس پایتخت تقدیر کرد.

به گزارش تسنیم، در مراسم تودیع و معارفه رئیس پلیس پایتخت فرمانده ناجا، استاندار تهران، فرمانداران تهران و شهر ری، حجت‌الاسلام صدیقی، قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، مازیار حسینی معاون حمل‌ونقل ترافیک شهر تهران، سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت رسول(ص)، سردار کوثری جانشین قرارگاه ثارالله(ع) و تعدادی دیگر از فرماندهان و مدیران کشوری و لشکری حضور داشتند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید