امروز : چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸

جشن دانایی ویژه کودکان بازمانده از تحصیل برگزار شد

سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در اقدامی با همکاری موسسه ایلیا برای 400 کودک بازمانده از تحصیل در تهران جشن دانایی گرفت.
جشن دانایی ویژه کودکان بازمانده از تحصیل برگزار شد
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۲۲:۵۴ |
کد خبر : ۲۳۳۶ |
اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، رضا قدیمی مدیر عامل این سازمان از برگزاری جشن دانایی ویژه کودکان بازمانده از تحصیل و فارغ التحصیلان پایه اول ابتدایی مرکز پرتو منطقه 19 ، 20 و 21 در سالن ایوان شمس خبر داد و گفت : این مراسم با حضور 400 کودک بازمانده از تحصیل که بدلایلی از جمله نداشتن مدارک شناسایی و مشکلات اقتصادی نتوانسته اند در مدارس دولتی تحصیل کنند ،  و در حال حاضر با همکاری سازمان خدمات اجتماعی و موسسه ایلیا از نعمت خواندن و نوشتن برخوردار شده اند ،  فراهم شده است .
وی هدف از برگزاری این مراسم را ایجاد فضایی شاد و تقویت روحیه دانش اندوزی برای کودکان پایه اول ابتدایی عنوان کرد و تصریح کرد : حق خواندن و نوشتن به عنوان یک وظیفه در قبال کودکان کار، کمترین کاری است که بتوان برای این نونهالان انجام داد که بتوانند براحتی ازنعمت تحصیل رایگان و امکانات آموزشی بهره مند شوند تا شاهد شکوفایی و بالندگي آنها باشیم .
وی ضمن قدر دانی از زحمات سازمان های مردم نهاد (سمن) در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی افزود : اگر زحمات و تلاش های نهادهای غیر دولتی نبود ،مدیریت شهری نمی توانست در حوزه فعالیت های اجتماعی موفق عمل کند .
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه یکی از ماموریت های این سازمان، ساماندهی کودکان آسیب دیده و در معرض آسیب با اولویت کودکان کار است، اظهار کرد: در این راستا ۱۷ مرکز پرتو در مناطق ۲، 4، 5، 7، ۱۲، ۱۵، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و ۲۱ شهر تهران راه اندازی شده است.
قدیمی خاطر نشان کرد : برنامه های متنوعی شاد و سرگرم کننده ای  برای کودکان در نظر گرفته شده است که فارغ از دغدغه های روزانه بتوانند ساعات خوشی را سپری کنند .
گفتنی است این مراسم با حضور نمایندگانی از وزارت كشور،سازمان بهزيستي، شهرداری تهران و موسسأت غيردولتي برگزار و هر کدام از نمایندگان در حوزه کورکان و مسائل اجتماعی به ایراد سخنرانی پرداختند .

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید