امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۰
با عقب‌نشینی از سخنانش درباره پذیرش کمک‌های خارجی؛

دادستان کل آمریکا: ترامپ در انتخابات شکست بخورد کنار می‌روم

دادستان کل آمریکا در تغییر رویه‌ای مشهود تاکید کرد که برای یک نامزد ریاست جمهوری پذیرفتن کمک خارجی مناسب نیست. او پیشتر در پاسخ به عضو دموکرات کنگره تاکید کرده بود که این به نوع آن کمک "بستگی" دارد.
دادستان کل آمریکا: ترامپ در انتخابات شکست بخورد کنار می‌روم
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۳:۲۳ |
کد خبر : ۱۰۷۶۵ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، دیوید سیسیلین، از نمایندگان دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا سه‌شنبه در جلسه کمیته قضایی پرسید که آیا مناسب یک رئیس جمهوری هست که کمک خارجی را در یک انتخابات درخواست کرده یا بپذیرد.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا در پاسخ به او گفت: این بستگی به آن دارد که چه نوع کمکی باشد.

این نماینده دموکرات در ادامه تاکید کرد: آیا اصلا مناسب است که رئیس جمهوری یا نامزد ریاست جمهوری هر نوع کمک خارجی برای انتخاب خودش بپذیرد یا درخواست آن را داشته باشد؟

ویلیام بار گفت: "خیر مناسب نیست." این نماینده کنگره ادامه داد: "خب متاسفم که شما را اینطور به چالش کشیدم."

دیوید سیسیلین همچنین ویلیام بار را بابت "توصیف نادرست" یافته‌های گزارش رابرت مولر، رئیس سابق شورای ویژه تحقیقات درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ پیش از آنکه بار گزارش کامل را منتشر کند، هدف سرزنش قرار داد.

این عضو دموکرات کنگره همچنین از ویلیام بار بابت تاخیر در انتشار گزارش کامل مولر انتقاد کرد و گفت: شما مردم آمریکا را با خلاصه گزارش گمراه‌کننده خودتان رها کردید تا از ادعاهای ساختگی دونالد ترامپ مبنی بر اینکه "تبانی و فسادی در کار نبوده است" حمایت کنید.

این دادستان کل آمریکا در طول جلسه از اقداماتش علیه اتهام‌زنی دموکرات‌ها مبنی بر اینکه تلاش داشته تا خودش را وفادار ترامپ نشان دهد و از جمله رسیدگی ویژه‌ای به پرونده‌های جنجالی از جمله راجر استون، یار دیرین ترامپ و مایکل فلن، مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا داشته است، دفاع کرد.

ویلیام بار همچنین گفت، چنانچه دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر شکست بخورد، بی‌شک این پست را ترک خواهد کرد اما با سوالات متعاقب نمایندگان تحت فشار قرار گرفت.

هاکیم جفریس، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از ویلیام بار پرسید: "چنانچه دونالد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر شکست بخورد اما نخواهد مقامش را در بیستم ژانویه ترک کند، شما چه خواهید کرد؟" ویلیام بار گفت: خب اگر نتایج واضح هستند، من کنار می‌روم.

این نماینده دموکرات در ادامه سوال‌هایش پرسید: آیا شما باور دارید که هیچ مبنا و قانونی برای ادعای اخیر ترامپ وجود ندارد که او به این سوال پاسخ نمی‌دهد که آیا در صورت شکست قدرت را ترک می‌کند یا خیر؟

دادستان کل آمریکا در پاسخ به جفریس گفت: من واقعا اطلاعی از موارد بیان شده یا آنچه اتفاق افتاده، ندارم بنابراین قصد ندارم درباره آنها اظهارنظر کنم.

این نماینده دموکرات به مصاحبه جنجالی اخیر ترامپ با فاکس نیوز اشاره داشت که کریس والاس از این رئیس جمهوری پرسیده بود که آیا نتایج انتخابات نوامبر را می‌پذیرد یا خیر. ترامپ هم پاسخ داد: باید ببینیم چه پیش می‌آید. بستگی دارد. فکر می‌کنم رای‌گیری پستی موجب تخلف در انتخابات شود. واقعا اینطور فکر می‌کنم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید