امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۸

انتخاب معاون هنوز برای بایدن یک چالش است

اوایل سال جاری میلادی، بایدن وعده داد تا یک زن را برای معاونت خود بر می‌گزیند و گفت، تعدادی از زنان هستند که برای آنکه به سمت معاونت ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شوند، واجد شرایط هستند اما وی هنوز موفق نشده شخص مناسبی را برای معاونت خودش انتخاب کند.
انتخاب معاون هنوز برای بایدن یک چالش است
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۲:۱۳ |
کد خبر : ۱۰۷۵۹ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سایت خبری پولیتیکو از قول منابع ناشناس گزارش کرد،‌ انتخاب یک معاون همچنان برای جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا مساله‌ای حل نشدنی باقی مانده چون او به دنبال کسی مانند خودش است، همانطور که او برای باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا بود؛ یعنی یک دوست و یک محرم اسرار که منافع سیاسی خود را تابع رئیسش قرار می‌داد.

یکی از این منابع که خواست نامش فاش نشود، گفت: بایدن وقتی گفت که دنبال کسی است که با او احساس راحتی کند و به او اعتماد داشته باشد، اصلا شوخی نکرد. تجربه او با اوباما یکی از با اعتمادترین و نزدیک‌ترین ارتباطات بود.

یکی دیگر از منابع نیز با اشاره به سوزان رایس و الیزابت وارن گفت، قانون نخست این است که معاون بالقوه بایدن نباید هیچ آزاری برساند.

منابع دیگر نیز گفته‌اند، بایدن ممکن است به دنبال معاونی باشد که تمرکزش بر روی منافع و جاه طلبی‌های سیاسی خودش نیست.

یکی دیگر از منابعی که سایت خبری پولیتیکو از آن نقل کرده به "کماله هریس" اشاره کرد که زنی است که تجربه کافی دارد و می‌تواند به عنوان معاون بایدن در نظر گرفته شد.

تقریبا تمامی منابع به این مساله تاکید دارند که تصمیم برای انتخاب یک معاون را باید خود بایدن بگیرد تا کمیته‌ای از نزدیکترین مشاورانش.

بایدن حتی گفته که میشل اوباما، همسر رئیس جمهوری سابق را برای معاونت خود در نظر دارد و او را یک زن بسیار خوب توصیف کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید