امروز : پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۳۵
فتاح اعلام کرد

وارد انتخابات نمی شویم

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از مشارکت این نهاد در طرح تهیه مسکن ارزان و مقاوم برای محرومان خبر داد.
وارد انتخابات نمی شویم
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۱:۵۵ |
کد خبر : ۱۰۷۵۴ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، پرویز فتاح در نشست خبری امروز خود با عنوان «گزارش ارائه عملکرد یکساله» با بیان اینکه در سال گذشته هشت ماه رئیس بنیاد مستضعفان بودم و در این مدت تغییرات و جابه جایی هم داشتیم و طبیعی است که از لحاظ آماری افت کنیم، گفت: این درحالیست که برنامه سال ۹۸ بنیاد با ۳۴ درصد رشد نسبت به سال ۹۷ محقق شد. 


وی با بیان اینکه درآمد کل بنیاد در سال ۹۸، ۳۶ هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: سود عملیاتی ناخالص بنیاد هم ۷ هزار میلیارد تومان بدون پرداخت مالیات بوده که حدود هزار میلیارد تومان مالیات خواهد بود. امسال ۴۰ درصد سود به شرکا و سهامداران بنیاد با توجه به حضور در بورس خواهد رسید.


رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه تصریح کرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان هم نمی‌توانست به ساختار بنیاد تسری یابد چون ردیف بودجه دولتی نداریم، اما بنیاد این قانون را کامل اجرا کرده است. 


فتاح افزود: در این مدت در هماهنگی کامل با دولت و مجلس تازه، قوه قضاییه نیروهای مسلح نهادها و شهرداری تهران و ... عمل کردیم و اختلاف نظر زیادی نداریم و سعی می‌کنیم کارها را با تعامل مثبت پیش ببریم.

 

 

 

وارد انتخابات نمی شویم 

به گزارش ایسنا، وی در خصوص حضور افرادی که حقوق بگیر بنیاد هستند در انتخابات نیز گفت: همزمان با حضورم در کمیته امداد، در وزارت کشور در دولت آقای روحانی جلسه گذاشتند و شائبه و اظهار نظری در خصوص انتخابات در کمیته امداد بود که در آن خصوص اطمینان خاطر دادیم. بنیاد نیز منزه از این شائبه است. در ادوار گذشته هم سابقه نداشته است که در چنین مواردی وارد شود اما در عین حال این موضوع مراقبت می‌شود که بنیادی ها در هیچ جای کشور مثل انتخابات مجلس که اصلا وارد نشدند، وارد نشوند.

ئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه سال گذشته ۱۱ هزار و ۳۰۰ فقره اسناد علوی را رایگان تحویل مردم دادیم، اظهار کرد: سند ۶ دانگ به اسم این افراد می‌خورد. در مجموع واگذاری ها به ۹۲ هزار سند می‌رسد و ماه آینده ۱۰ هزار فقره سند نیز واگذار می‌شود.

 آخرین وضعیت پلاسکو

 فتاح در خصوص آخرین وضعیت پلاسکو نیز گفت: وقتی من به بنیاد آمدم، در مرحله پی ریزی، پلاسکو به دلیل برخی اختلافات مانده بودند. بخشی از اختلافات که با کسبه بود حل شد. بخشی هم که به دلیل مجوزهای شهرداری بود که عمده آن هم حل شد. پرونده پلاسکو نهایتا به شورای عالی معماری و شهرسازی رفت و مصوبه گرفت که  فصل الاخطاب نظرات ما و شهرداری شد.


وی با اشاره به اینکه خط قرمز من این بود که کار تعطیل نشود، اظهار کرد: حتی در ایام عید نوروز کار پلاسکو تعطیل نشد. در حال حاضر هم پیشرفت خیلی خوبی دارد. 


رئیس بنیاد مستضعفان افزود: اسکلت ۱۰۰ درصد تمام شده و روی دیوارچینی و ساخت تاسیسات است. همچنین نما هم تایید شد که همه نظر دادند و چون ساخته شده به سرعت نصب می شود.


فتاح ادامه داد: انقلت روی صدور پروانه بود که ما گفتیم از اول پلاسکو پارکینگ نداشته است؛ اگر می خواستیم پارکینگ تامین کنیم مغازه‌ها کم می‌شدند. در نهایت نقشه‌های ما مورد تایید قرار گرفت و به زودی پروانه پلاسکو تایید می‌شود. مصوبه شورای عالی معماری این است که پلاسکو بدون پارکنگ باید ساخته شود و ما موظف شدیم پارکینگ پاساژ پروانه را بازسازی کنیم که اگر تحویل ما شود با هزینه بنیاد نوسازی و مقاوم سازی کرده و تحویل شهرداری می دهیم. 


وی با اشاره به اینکه پارکینگ پروانه به عنوان جبران کننده کمبود پارکینگ پلاسکو بازسازی می‌شود، گفت: کاری هم به دست فروش های پروانه نداریم که عزیز ما هستند. ما حتی پیشنهاد دادیم مبلغ بازسازی را به شهرداری بدهیم که خودشان انجام دهند. البته بنیاد در بحث پلاسکو ایثارگری کرده و وظیفه بنیاد نبود که ۲۰۰ میلیارد هزنه کند اما ۳۰۰ نفر از کسبه پلاسکو جنوبی ذی نفع هستند که آسیب جدی دیدند. به زودی هم در محل پلاسکو حضور خواهیم داشت و اعلام می کنیم که مشکل ما بین شهرداری حل شده و پروانه صادر شده و کار پلاسکو تا پایان سال به اتمام می رسد تا کسبه کارشان را شروع کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید