امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۳۵

کانیه وست: می‌توانم بایدن را شکست دهم

"کانیه وست"، رپر ۴۳ ساله آمریکایی تاکید کرد، مطمئن است از طریق آرایی که به "نامزد مکتوب" در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ داده می‌شود، می‌تواند نامزد دموکرات‌ها در این رقابت‌ها را شکست دهد.
کانیه وست: می‌توانم بایدن را شکست دهم
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۹ |
کد خبر : ۱۰۷۴۶ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه  خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کانیه وست در توییتی نوشت: مطمئنم از طریق آرایی که به نامزد مکتوب در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر ۲۰۲۰ داده می‌شود، می‌توانم جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در این رقابت‌ها را شکست دهم.

نامزد مکتوب، نامزدی‌ است که نامش روی تعرفه انتخاباتی ظاهر نمی‌شود، ولی با این حال رای‌دهندگان می‌توانند با نوشتن نام او بر تعرفه به او رای دهند. این نظام انتخاباتی تقریباً تماماً منحصر به انتخابات آمریکاست. نامزدی‌های مکتوب گاهی ناشی از این است که نامزد به دلایل قانونی واجد شرایط رقابت با نام خود یا در حزب خود نیست.

این رپر معروف نامزدی خود در انتخابات ۲۰۲۰ را در روز استقلال آمریکا اعلام کرد، اگرچه در نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی اعلام کرده بود که برای انتخابات ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.

اما به دنبال انتشار این توییت، کاربرهای توییتر فورا با اشاره به یاوه‌گویی‌های اخیر وی و تصمیم دیرهنگامش برای نامزدی در انتخابات نوامبر، نسبت به سلامت روان کانیه وست ابراز نگرانی کردند.

اگرچه بسیاری از کاربران در رسانه‌های اجتماعی این رپر را به خاطر اعلام دیرهنگام نامزدی‌اش به تمسخر گرفته‌اند، اما برخی دیگر از جمله ایلان ماسک، بنیان‌گذار و رئیس تسلا این رپر را تشویق کردند.

اگرچه کانیه وست ضرب‌الاجل ثبت‌نام در بسیاری از ایالت‌های آمریکا از جمله تگزاس را از دست داده اما اسناد و مدارک لازم را در کمیسیون انتخابات فدرال تنظیم کرده و قصد دارد با پرداخت هزینه‌ای در ایالت اوکلاهما شرکت کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید