امروز : جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۲

کمپین انتخاباتی نخست‌وزیر نیوزیلند، با وعده اشتغال‌زایی شروع به کار کرد

نخست‌وزیر نیوزیلند امروز با وعده‌های تأمین اعتبار اضافی برای کسب و کارهای کوچک و مشاغل بیشتر همزمان با رکود شدید اقتصادی، فعالیت کمپین حزب خود را پیش از انتخابات عمومی سپتامبر آغاز کرد.
کمپین انتخاباتی نخست‌وزیر نیوزیلند، با وعده اشتغال‌زایی شروع به کار کرد
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۳:۴۷ |
کد خبر : ۱۰۶۰۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، ظهور "جاسیندا آردرن" برای بدل شدن به محبوب‌ترین نخست‌وزیر قرن در نیوزیلند و پاسخ او به بیماری همه‌گیر کویید ۱۹ که باعث شد کشورش صدمه‌ چندانی نبیند، چشم‌انداز موفقیت او در انتخابات ۱۹ سپتامبر (۲۹ شهریور) را تقویت کرده است.

حزب کارگر آردرن که در ائتلاف با سبزها و حزب اول ملی‌گرای نیوزیلند اداره این کشور را بر عهده دارد، در انتخابات سپتامبر ۲۰۲۰ با حزب ملی که کمپینی با محوریت بیماری کووید ۱۹ دارد، روبه‌رو خواهد شد.

اگر رتبه‌های بالای نخست‌وزیر در نتایج انتخابات نیز منعکس شود، حزب کارگر به تنهایی می‌تواند کشور را اداره کند و نیازی به ائتلاف نخواهد داشت.

در همین حال محدودیت‌های زودهنگام و سخت‌گیرانه دولت که باعث فلج شدن فعالیت‌های اقتصادی شده، نیوزیلند را برای نخستین بار در یک دهه، دچار رکود فنی کرده است.

آردرن در کنگره حزب کارگر اظهار کرد: کتاب راهنمایی برای کووید ۱۹ یا بهبود از وضعیتی که به آن دچار شدیم، وجود نداشت.

وی گفت: طرح وام برای کسب‌وکارهای کوچک، که در صورت بازپرداخت طی یک سال، بدون سود خواهد بود و قرار بود این ماه به پایان برسد، تا پایان سال تمدید خواهد شد و تحت پوشش همین طرح، مشاغل زیست‌محیطی و زیربنایی بیشتری نیز ایجاد خواهد شد.

شرکت‌های کوچک و متوسط حدود یک سوم از تولید ناخالص داخلی نیوزیلند را تولید می‌کنند.

وی تصریح کرد: به یاد ندارم در تاریخ معاصر ما زمانی بوده باشد که ما با چنین ترکیب بی‌رحمانه‌ای از رویدادها به چالش کشیده شده باشیم- از حمله تروریستی گرفته تا فوران آتش‌فشان، بیماری همه‌گیر جهانی و حالا هم بحران مالی که در پی بیماری حاصل شد.

رهبری آردرن بعد از کشته شدن ۵۱ نمازگزار مسلمان در بدترین کشتار نیوزیلند، و پس از فوران آتش‌فشانی که ۲۱ نفر را کشت، دلسوزانه و پولادین تلقی شده و تحسین جهانی را برای او به همراه داشته است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید