امروز : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۴

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس سیاسی

تصمیمات مهم درباره زمان و شکل فعالیت ادارات و کسب و کارها
رییس‌جمهور اعلام کرد

ستاد ملی مبارزه با کرونا صبح یکشنبه به ریاست رئیس‌جمهور در ساختمان حافظیه سعدآباد تشکیل جلسه داد.
اکثر نمایندگان عراقی در جلسه رای اعتماد به دولت الزرفی حاضر می‌شوند
به رغم برخی درخواست‌ها برای تحریم جلسه

یکی از نمایندگان پارلمان عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد، بیش از ۲۰۰ نماینده متعهد شدند در جلسه فوق العاده رأی اعتماد به دولت نخست وزیر مکلف حاضر شده و در رای‌گیری شرکت می‌کنند.
مصباحی‌مقدم: نارضایی‌ها از بخش انتخابی حاکمیت است نه انتصابی

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید: «مردم از رهبری، امنیت ملی و قدرت نظامی ما نارضایتی ندارند. اینها دستاورد رهبری پرقدرت نظام جمهوری اسلامی است. آنچه مردم را ناراضی کرده است عملکرد مدیریت اجرایی چه در بخش اقتصاد، چه در بخش مسائل اجتماعی، چه در بخش مسائل فرهنگی و چه در سیاست داخلی است. این هاست که مردم را ناراضی کرده است. این معلول این است که ما نه یک مجلس منسجم داریم و نه یک دولت پرقدرت منسجم. نبود این دو از ضعف ما در ساختار مدیریت کشور حکایت دارد که ناشی از نبود احزاب توانا و پرقدرتی است که مردم را نمایندگی کنند.»
«موسی‌نژاد» مدیرکل کمیته امداد استان ایلام شد

رئیس کمیته امداد امام خمینی«ره» کشور قنبر موسی‌نژاد را به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد استان ایلام منصوب کرد.
نامزدهای جمعیت جوانان انقلاب برای انتخابات میاندوره‌ای خبرگان در تهران اعلام شد

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی از مشخص شدن کاندیداهای این تشکل سیاسی برای انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان خبر داد.
آغاز به کار رسمی مدیرکل جدید هنرهای نمایشی

مدیرکل جدید هنرهای نمایشی با برگزاری مراسم معارفه به طور رسمی کار خود را در اداره کل هنرهای نمایشی آغاز کرد.
حمدرضا خاتمی از بیمارستان مرخص شد

محمدرضا خاتمی با شکست بیماری کرونا از بیمارستان مرخص شد.
برای مردم نه ریاست این مهم است و نه آن!

رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس یازدهم بالا گرفته است. قالیباف به امید ریاست به بهارستان آمده اما دیگرانی چون آقاتهرانی و میرسلیم هم بخت خود را کم از او نمی دانند. اما در روزهای کرونازده ایران آیا برای مردم مهم است که ریاست مجلس به چه کسی برسد؟
برنی سندرز خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ اذعان کرد که تحریم‌های واشنگتن مانع ارسال کمک‌های پزشکی به ایران است.
۲۰نکته تاریخی درباره همه‌پرسی «جمهوری اسلامی»‌

با این که ایران اولین کشوری نیست که نظام آن جمهوری اسلامی شد اما ساختار جمهوری اسلامی ایران با پاکستان که قبل‌تر جمهوری اسلامی بود و افغانستان که بعدتر جمهوری اسلامی شد به کلی متفاوت است و این در وهلۀ نخست به خاطر نقش رهبری در رأس آن است و بعد نهادهایی چون شورای نگهبان، مجلس خبرگان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجمع تشخیص مصلحت نظام. این آخری البته در بازنگری به قانون اساسی افزوده شد.
انتخابات تمام شد، نگاه کارشناسی داشته باشید
واکنش عباسی و جعفری ایمن‌آبادی به یک اظهار نظر آقای ضرغامی!

سخنگوی هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی با ابراز تعجب از بی‌اطلاعی عزت الله ضرغامی، رییس اسبق صدا و سیما از اخبار عملکرد مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر، گفت: به رغم ارادتی که به آقای ضرغامی به خاطر سال‌ها سکانداری رسانه ملی دارم، تصور می‌کردم وی اخبار مجلس را حداقل از طریق رادیو و تلویزیون رصد می‌کند؛ چرا که مجلس همین یکشنبه قبل جلسه غیر علنی داشت‌.
ظریف: ایران آغازگر جنگ نیست اما به آغازگران درس‌هایی می‌دهد

وزیر امور خارجه کشورمان به ادعای رئیس جمهور آمریکا علیه ایران درباره حملات انجام گرفته به نظامیان آمریکا واکنش نشان داد.
شش رنگ پلاک خودروها در ایران را بشناسید

پلاک وسایل نقلیه علاوه بر عدد، دارای رنگ‌ها و حروف مختلفی است که کمتر به آن توجه کردیم، اما هرکدام نشان‌گر مورد خاصی است که دانستنش در برخی موارد به افزایش اطلاعات عمومی کمک می‌کند.
هوای یوسف سلامی و یوسف سلامی‌ها را داشته باشیم
اختصاصی / تقدیری از خبرنگاری که به دل کرونا رفت

*مجید قاضی پورکارشناس رسانه، چه کم نبوده‌اند خبرنگار جسوری و کار کشته‌ای که در صدا و سیما خوب کار کرده‌اند ولی مدیران انتصابی که سال‌هاست در این پست نشسته‌اند و سنگ جلوی پای خبرنگاران جسور انداخته‌اند و چه کم نبوده‌اند خبرنگارانی که در اوج بوده‌اند و با یک تلفن دیگر خبرنگار نبودند.
برگزاری انتخابات پارلمانی در مالی در میان هشدارها درباره کرونا

به رغم انتشار ویروس جدید کرونا و اعلام اولین مورد فوت در مالی، رای دهندگان مالیایی امروز یکشنبه برای انتخاب اعضای جدید پارلمان این کشور به پای صندوق های رای رفتند.
رئیس جمهور: سلامت، تولید و امنیت جامعه برای ما اصل است

رئیس جمهور با بیان اینکه تصمیمات در ستاد ملی مبارزه با کرونا با اتفاق آراء اتخاذ می شود، تاکید کرد: هیچ تصمیمی تا امروز در ستاد ملی مبارزه با کرونا اتخاذ نکرده ایم مگر آنکه در کمیته های تخصصی بحث کرده ایم و متخصصان آن راه را در آن مقطع، بهترین تشخیص دادند.