امروز : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس خبری سیاسی

اصولگرایان برای ۱۴۰۰ باز هم سراغ رئیسی می‌روند

«آیت‌ا… ابراهیم رئیسی همچنان یکی از گزینه‌های احتمالی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده است و اگر اصولگرایان قصد داشته باشند به صورت مطلق از کسی حمایت کنند آن فرد ایشان خواهد بود.»
رئیس‌جمهور یا نخست‌وزیر؟ مسأله این نیست!

مسأله کشور نخست‌وزیری یا ریاست جمهوری بودن نظام اجرایی نیست. گویندگان این ایده از اساس مایل به طرح معضلات ساختاری منجر به پیدایش و خلق این ایده نمی‌شوند و گاه ساده‌اندیشانه و در حد یک گفت‌وگوی تلویزیونی، بی‌اندیشیدن به پیچیدگی‌های آن، سخنی درمی‌افکنند. ساخت یک نظام سیاسی و صورت‌بندی ارکان آن، محصولی اجتماعی و خروجی روندی ساختاری است که ساده سخن گفتن از آن، جز پاک کردن مسائل اصلی سودی ندارد.
ارجاع مجدد طرح اصلاح قانون انتخابات به کمیسیون شوراها
با موافقت نمایندگان جهت رفع ابهام صورت گرفت

نمایندگان مردم در خانه ملت طرح اصلاح قانون انتخابات را برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ارجاع کردند.
سئوال مجلس از وزیر کشور درباره فعالیت انتخاباتی «اعتدال و توسعه»
با امضاء ۱۶ نماینده صورت گرفت؛

۱۶ نماینده مجلس با امضای سئوالی از وزیر کشور خواستار ارائه توضیحات در مورد علل ایجاد «شورای مشورتی توسعه استان ها» در استانداری‌ها به ریاست رؤسای ستادهای انتخاباتی روحانی شدند.
 طرح استانی شدن انتخابات، اثرگذاری احزاب را بالاتر می برد
یک فعال سیاسی

دبیرکل حزب همبستگی دانش آموختگان ایران گفت:طرح استانی شدن انتخابات، مطلوب است؛ چرا که اثرگذاری احزاب و جریان‌های سیاسی را بالاتر می برد و این برای رشد دموکراسی در کشور ما لازم است.
قول پوروشنکو درباره بازگرداندن کریمه به اوکراین در صورت پیروزی در انتخابات

رئیس جمهوری اوکراین متعهد شد در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری ۳۱ مارس (۱۱ فروردین‌ماه)‌ پیروز شود هر کار بتواند برای بازگرداندن شبه جزیره کریمه انجام دهد؛ شبه‌جزیره‌ای که پنج سال پیش در نتیجه یک رفراندوم مجددا به روسیه پیوست.
تدوین برنامه حزب ندای ایرانیان برای انتخابات

برنامه استراتژیک سال ۱۳۹۸ حزب ندای ایرانیان در خصوص مسائل سیاسی و انتخابات تدوین شد.