امروز : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۹

مورالس رسما نامزد سنای بولیوی شد

یک عضو حزب "جنبش برای سوسیالیسم" مورالس اعلام کرد، این رئیس‌جمهوری سابق بولیوی به عنوان نامزد ورود به سنا از حوزه کوچابامبا نامزد شده است.
مورالس رسما نامزد سنای بولیوی شد
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۶:۴۶ |
کد خبر : ۹۶۹۷ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، لئوناردو لوسا، از اعضای حزب جنبش برای سوسیالیسم بولیوی (MAS) دوشنبه گفت: «نام برادرمان "رئیس‌جمهور" اوو مورالس در فهرست‌های رسمی حوزه کوچابامبا قرار گرفته است و او اولین فردی است که نامش در لیست نامزدهای سنا قرار می‌گیرد.»

مورالس پیشتر گفته بود، نماینده‌اش که مسوول رسیدگی به فرایندهای ضروری برای شرکت او در انتخابات پارلمانی بود، بازداشت شده است. این رئیس‌جمهوری پیشین بولیوی همچنین گفت که تمام اسناد او به سرقت رفته است. با این حال لئوناردو لوسا گفت، ثبت‌نام از رئیس‌جمهوری پیشین بولیوی به عنوان نامزد "طبق قانون" انجام شده است.

رای‌دهندگان در بولیوی قرار است در تاریخ سوم مه آتی در انتخابات برای تعیین رئیس جمهور جدید و معاونش و همچنین قانونگذاران پارلمان شرکت کنند. مورالس با توجه به اینکه تا کنون دو بار نامزد ریاست جمهوری شده، بر اساس قانون اساسی بولیوی مجاز به کاندیداتوری مجدد برای انتخابات ریاست جمهوری نخواهد بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید