جانسون: هیچ رفراندوم جدیدی درخصوص استقلال اسکاتلند در کار نخواهد بود

نخست وزیر انگلیس خطاب به نیکولا استورجن، رهبر اسکاتلند گفت که هیچ رفراندوم جدیدی درخصوص استقلال اسکاتلند در کار نخواهد بود و باید به نتیجه رفراندوم سال 2014 میلادی احترام گذاشته شود.
جانسون: هیچ رفراندوم جدیدی درخصوص استقلال اسکاتلند در کار نخواهد بود
شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۴:۱۰ |
کد خبر : ۹۲۴۶ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر نخست وزیری انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس صریحا اعلام کرده که همچنان مخالف برگزاری رفراندومی دیگر درخصوص استقلال اسکاتلند است و در "کنار اکثر مردم اسکاتلند که نمی‌خواهند به تفرقه و بلاتکلیفی بازگردند"، می‌ایستد.

در ادامه این بیانیه آمده است: جانسون تاکید دارد از آنجایی که نتیجه رفراندوم 2014 میلادی قاطعانه بوده، باید به آن احترام گذاشته شود.

وزیر اول اسکاتلند روز جمعه گفت، باید به اسکاتلند اجازه داده شود تا در پی پیروزی محافظه‌کارها در انتخابات پارلمانی بریتانیا، یک رفراندوم دیگر برای استقلال برگزار کند.

نیکولا استورجن،‌ وزیر اول اسکاتلند به اسکای نیوز گفت: اکنون یک وظیفه وجود دارد و آن اینکه به مردم اسکاتلند امکان انتخاب آینده خود را بدهند. یک تمایل واضح برای این ایده وجود دارد که اسکاتلند نباید با دولت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس زمین گیر شود و بر خلاف خواسته‌اش از اروپا بیرون انداخته شود.

وی ادامه داد: بوریس جانسون شاید وظیفه دارد که انگلستان را از اتحادیه اروپا خارج کند. اما وظیفه‌ای برای خارج کردن اسکاتلند از اتحادیه اروپا ندارد. اسکاتلند باید فرصتی برای انتخاب آینده خود داشته باشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید