امروز : جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۲

رقبای انتخاباتی رییس جمهوری بولیوی فاصله خود را با او کمتر کرده‌اند

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که نامزدهای اپوزیسیون بولیوی در حال نزدیک شدن به رییس جمهور این کشور در آستانه انتخابات سراسری هستند.
رقبای انتخاباتی رییس جمهوری بولیوی فاصله خود را با او کمتر کرده‌اند
شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۱۳ |
کد خبر : ۸۷۶۳ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نتایج این نظرسنجی‌ها حاکی از آن هستند که اوو مورالس، رییس جمهور بولیوی و طولانی‌ مدت‌ترین رهبر آمریکای لاتین ممکن است در این انتخابات به چالش کشیده شود. طبق نتایج نظرسنجی دانشگاه سن آندرس با همکاری دیگر سازمان‌های مدنی و دانشگاهی، مورالس که یک رییس جمهور چپگرا است و از سال 2006 قدرت را در این کشور در دست داشته احتمالا در دور نخست انتخابات که در روز 20 اکتبر برگزار خواهد شد، پیروز شود. با این حال، میزان آرای کارلوس مسا، دیگر نامزد این انتخابات که پس از مورالس در جایگاه دوم قرار دارد، آنقدر به او نزدیک خواهد بود که انتخابات را به دور دوم بکشد. انتظار می‌رود مسا که رهبری اتحاد "جامعه شهروندی" را بر عهده دارد، حدود 27 درصد از آرا را در دور نخست انتخابات کسب کند.

به گزارش خبرگزری رویترز، نامزدهای ریاست جمهوری بولیوی در صورتی بدون برگزاری دور دوم در انتخابات پروز خواهند شد که بالاتر 40 درصد از آرا را کسب کنند و با رقیب خود که در جایگاه دوم قرار گرفته، دست‌کم 10 درصد اختلاف رای داشته باشند. پیروز این انتخابات از ماه ژانویه و برای دوره‌ای 5 ساله ریاست جمهوری را در دست خواهد داشت.

این نظرسنجی نشان می‌دهد، مورالس و مسا هر دو از حمایت قابل توجی برخورداند اما مسا فاصله خود را با مورالس کم کرده است.

طبق نتایج این نظرسنجی، مسا در دور دوم انتخابات می‌تواند حتی با کسب 35.8 درصد آرا در برابر 35.5 درصد برای مورالس، پیروز شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید