امروز : پنج شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۱

نخست‌وزیر استرالیا به کاخ سفید می‌رود

دونالد ترامپ امروز (جمعه) میزبان نخست‌وزیر استرالیا در کاخ سفید است؛ محور مذاکرات این دو رهبر، ارتقای روابط و بررسی موضوع ایران و چین خواهد بود.
نخست‌وزیر استرالیا به کاخ سفید می‌رود
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۵ |
کد خبر : ۸۶۰۱ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، با افزایش ادعای کشور چین در حکمرانی بر دریای چین جنوبی، نگرانی‌های کشورهای منطقه و آمریکا رو به افزایش گذاشته است. امور امنیتی و تجاری دو موضوعی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و اسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا به آن خواهند پرداخت.

از آنجا که امکان قطع صادرات مواد خام توسط چین وجود دارد، این دو رهبر امروز قرار است برنامه‌ای جهت تأمین مواد خام ارائه کنند.

پاتریک بوچان، از اعضای مرکز بین‌المللی مطالعات استراتژیک در واشنگتن می‌گوید: استرالیا رفتار بسیار زیرکانه‌ای با ترامپ کرده است. این کشور از انتقاد مستقیم از ترامپ -بر خلاف برخی کشورهای اروپایی- اجتناب کرده است.

در ماه مه، ترامپ از پیروزی موریسون در انتخابات استقبال کرد و در پیام توئیتری خود نوشت: رفاقتی بهتر از دوستی آمریکا و استرالیا وجود ندارد.

دولت استرالیا، شرکت ارتباطاتی هوآوی را به درخواست ترامپ تحریم کرده است. این شرکت که از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات مخابراتی است، توسط آمریکا به استفاده از ابزارهای جاسوسی متهم شده است.

پس از مراسم خوش‌آمدگویی و کنفرانس مشترک خبری، مایک پنس، معاون ریاست‌جمهوری آمریکا و مایک پامپئو، وزیر خارجه این کشور، به میزبانی از موریسون در مراسم نهار کاخ سفید خواهند پرداخت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید