امروز : سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۶

اعلام حمایت ۳ نامزد بازنده انتخابات ریاست‌جمهوری تونس از "قیس سعید"

سه تن از نامزدهای بازنده در انتخابات ریاست جمهوری تونس حمایت خود را از "قیس سعید" در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.
اعلام حمایت ۳ نامزد بازنده انتخابات ریاست‌جمهوری تونس از "قیس سعید"
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۸ - ۱۳:۲۶ |
کد خبر : ۸۵۹۸ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، لطفی المرایحی، از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تونس در فیلمی در صفحه کاربری خود در فیسبوک حمایت خود را از قیس سعید، نامزد مستقل انتخابات در دور دوم این انتخابات اعلام کرد.

در همین راستا، المنصف المرزوقی، رئیس جمهوری اسبق تونس نیز حمایت خود را از "سعید"، در دور دوم انتخابات زودهنگام تونس اعلام کرد.

سیف‌الدین مخلوف، نامزد ائتلاف "الکرامة" نیز اعلام کرده بود در صورت کشیده شدن انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم از "سعید" حمایت خواهد کرد.

این مواضع پس از آن اعلام شد که هیئت عالی مستقل انتخابات تونس نتایج دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد. بر اساس نتایج اعلام شده قیس سعید علی ۱۸.۴۰ درصد و نبیل القروی ۱۵.۵۸ درصد آرای دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری را از آن خود کرده‌اند.

تاریخ دقیق برگزاری دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری تونس تاکنون اعلام نشده اما گفته می‌شود این انتخابات تا پیش از ۱۳ اکتبر برگزار خواهد شد.

نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات تونس پس از شمارش بیش از ۹۰ درصد آرا اعلام شده است.

المرایحی، نامزد حزب "اتحاد جمهوری‌خواه مردمی" تصریح کرد: به رغم اینکه از طرح‌ها و برنامه‌های "قیس سعید" آگاهی کامل ندارم اما نمی‌توانم به "نبیل القروی" رای بدهم به هر حال طرفداری خود را از سعید اعلام می‌کنم زیرا که وی نیز مانند من از همان بخش و گروه انقلابی است که خواهان تغییر  و خروج از این سیستم قدیمی است.

وی در ادامه گفت: من تنها یک بار در طول زندگی‌ام سعید را دیده‌ام و احساس کردم وی انسانی بی‌آلایش و صاف و ساده است و من تنها می‌توانم به یک انسان بی‌آلایش و انقلابی کمک کنم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید