امروز : پنج شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۸

کلمبیا مخالفان وابسته به فارک را مسئول قتل نامزد انتخابات شهرداری می‌داند

به گفته دولت کلمبیا، یک نامزد شهرداری در جنوب غرب این کشور به همراه پنج تن دیگر در حمله‌ای که احتمالا از سوی مخالفان وابسته به گروه فارک صورت گرفته، جان باختند.
کلمبیا مخالفان وابسته به فارک را مسئول قتل نامزد انتخابات شهرداری می‌داند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ - ۱۱:۳۰ |
کد خبر : ۸۴۷۲ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این نخستین حمله‌ای است که علیه یک نامزد انتخابات محلی که قرار است در ماه اکتبر برگزار شود، صورت می‌گیرد و چند روز پس از آن رخ داده که برخی از اعضای سابق برجسته گروه شورشی فارک از آمادگی خود برای اقدام مسلحانه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، خودروی حامل کارینا گارسیا، نامزد حزب لیبرال برای انتخابات محلی و دیگر قربانیان هنگامی مورد حمله قرار گرفت که در حال عبور از بزرگراه بودند. این خودرو پس از حمله آتش گرفت.

مادر گارسیا، سه فعال محلی و یک نامزد شورای شهر دیگر قربانیان این حادثه بودند.

در این منطقه تولید و قاچاق مواد مخدر در سطح قابل توجهی صورت می‌گیرد و گفته می‌شود مخالفان دولت کلمبیا که توافق صلح سال 2016 میان فارک و دولت را قبول ندارند، در این منطقه فعالیت می‌کنند.

میگوئل کابایوس، کمیسیونر صلح با ابراز تاسف از جان باختن نامزد حزب لیبرال، درخصوص این حادثه به خبرنگاران گفت: تایید شده است که فردی با نام مستعار "مایینبو"، رهبر گروه مخالفان وابسته به فارک مسئول این حادثه است. طبق فرضیات ما، مسئولیت این حادثه به دلیل نفوذ او بر این منطقه، بر عهده او است.

وزارت دفاع کلمبیا نیز در بیانیه‌ای برای هرگونه اطلاعاتی که به دستگیری دو رهبر مخالفان در این منطقه منجر شود، نزدیک به 44 هزار دلار جایزه تعیین کرده است.

نه کابایوس و نه وزارت دفاع کلمبیا جزییاتی از مدارکی که اثبات می‌کنند مخالفان مسئول این حمله بوده‌اند، ارائه نکرده‌اند.

رهبران سابق گروه شورشی فارک هفته گذشته در ویدئویی که گفته می‌شود در ونزوئلا فیلم‌برداری شده، اعلام حمله‌ای تازه کردند.

فرماندهان سابق فارک در این ویدئو اظهار کردند که توافق صلح سال ۲۰۱۶ میان دولت کلمبیا و گروه فارک نقض شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت ایوان دوکو، رییس جمهور کلمبیا، سازمان ملل و حزب سیاسی فارک این ویدئو را محکوم کردند و رهبری این حزب گفت، اکثر شورشیان سابق وابسته به این گروه به رغم "دشواری‌ها و خطرات" به توافق صلح پایبند هستند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند