امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵

ونزوئلا برگزاری انتخابات زودهنگام را بررسی می‌کند

مجلس موسسان هوادار دولت ونزوئلا با تشکیل کمیسیونی برای ارزیابی برگزاری انتخابات زودهنگام در سال ۲۰۲۰ موافقت کرد.
ونزوئلا برگزاری انتخابات زودهنگام را بررسی می‌کند
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۵:۱۵ |
کد خبر : ۸۳۰۵ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این انتخابات می‌تواند فرصتی برای دولت ونزوئلا ایجاد کند که کنترل کنگره تحت تسلط اپوزیسیون را در دست بگیرد.

خوان گوایدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا روز یکشنبه هشدار داد که مجلس موسسان درباره انحلال کنگره تحت رهبری او تصمیم خواهد گرفت و برگزاری انتخابات زودهنگام را بررسی خواهد کرد.

به گزارش شبکه خبری "یورو نیوز"، دیوسدادو کابیو، رییس مجلس موسسان اما اظهار کرد که نیازی به انحلال کنگره نیست زیرا "فعالیتی ندارد" و "خودش، خودش را از بین برده است".

وی افزود: هر اقدامی برای انحلال کنگره می‌تواند افزایش انتقادات از نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا در جامعه بین‌المللی را در پی داشته باشد و می‌توان گفت مطمئنا مذاکرات دولت و متحدان گوایدو برای دستیابی به راهکاری مذاکره شده به منظور حل بحران سیاسی ونزوئلا را متوقف خواهد کرد.

کابیو افزود، این کمیسیون زمان مناسب برای برگزاری انتخابات قوه مقننه را "طبق قانون، قانون اساسی و وضعیت سیاسی" ارزیابی خواهد کرد.

او در هشداری به قانونگذاران اپوزیسیون گفت: به تعطیلات نروید چون قرار است ماه آینده زندگی را برایتان غیرممکن کنیم.

انتخابات کنگره ونزوئلا هر پنج سال یک بار انجام می‌شود و تا دسامبر ۲۰۲۰ برای برگزاری آن برنامه‌ریزی نشده است.

در همین حال، قانونگذاران وفادار به رئیس جمهور ونزوئلا معافیت از مجازات چهار قانونگذار اپوزیسیون متهم به خیانت را لغو کردند.

کابیو در این باره گفت: عدالت به آهستگی در حال اجرا است اما در نهایت اتفاقی که باید، می‌افتد.

وی همچنین با بیان این که این چهار قانونگذار اپوزیسیون در حین ارتکاب جرم دستگیر شده‌اند، تلاش کرد تا این اقدام برای رفع معافیت از مجازات آنها را توجیه کند.

این چهار قانونگذار اپوزیسیون که معافیت از مجازات آنها لغو شده خوزه گورا، رافائل گزمن، توماس گوانیپا و خوان پابلو گارسیا کانالز می‌باشند. دیگر قانونگذاران اپوزیسیونی که در حال حاضر با پیگیرد قانونی مواجه هستند به خاطر ترس از امنیتشان تلاش کرده‌اند تا در سفارت‌های خارجی پناهنده شوند و یا از این کشور فرار کنند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید