امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۰

برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در آرژانتین

رای‌دهندگان آرژانتینی امروز (یکشنبه) به منظور شرکت در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این کشور به پای صندوق‌های رای می‌روند.
برگزاری انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری در آرژانتین
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۴:۵۰ |
کد خبر : ۸۲۹۵ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته خبرگزاری رویترز، آرژانتینی‌ها امروز اولین شانس خود را در پای صندوق‌های رای به منظور انتخاب بین دو رویکرد اقتصادی یعنی تدابیر ریاضتی یا بازگشت به اقتصاد دولتی را در پای صندوق‌های رای با انتخاب میان دو چهره رقیب یعنی مائوریسیو ماکری رئیس جمهوری فعلی و آلبرتو فرناندز، رقیب اصلی او به بوته آزمایش می‌گذارند.

این در حالی است که احزاب سیاسی اصلی آرژانتین پیش از این نامزدهایشان را انتخاب کرده‌اند، بنابراین انتخابات مقدماتی این کشور که در آنجا تحت عنوان PACO شناخته می‌شود در واقع اولین رای‌گیری عملی برای مشخص کردن نظر مردم محسوب می‌شود.

پیش از این نظرسنجی‌ها نشان داده بودند که اختلاف میان مائوریسیو ماکری و آلبرتو ناچیز است. ماکری امیدوار است که بهبود وضعیت اقتصادی در آرژانتین در زمان دولت او به رای‌دهندگان انگیزه کافی برای حمایت از او را بدهد. با این حال طی هفته‌های اخیر آرژانتین درگیر رکود و تورم شده است.

از نظر رای‌دهندگان انتخاب او یعنی انتخاب تداوم کاهش بودجه‌های دردناک در راستای توافق مربوط به دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول.

در عین حال فرناندز که رئیس جمهوری سابق آرژانتین یعنی کریستوفر کرشنر را به عنوان نامزد معاونتش برگزیده و وعده‌های جذابی نظیر تامین داروهای رایگان برای بازنشستگان و بهبود دستمزد برای کارگران را داده است.

او همچنین از ماکری به دلیل افزایش فقر و بیکاری در آرژانتین انتقاد کرده است. با این حال سرمایه‌گذاران رسیدن فرناندز و کرشنر به قدرت را برای دورنمای فعالیت‌هایشان در آرژانتین به نسبت ماکری که حامی بازار آزاد بوده خطرناک‌تر می‌دانند.

کیفی رکمن یک تحلیلگر موسسه کریپ سوئیس همان‌طور که در نظرسنجی‌های جدید فرناندز و کرشنر برتری اندکی دارند انتظار می‌رود فرناندز در انتخابات مقدماتی امروز بر ماکری برتری داشته باشد.

اینکه برنده انتخابات مقدماتی بتواند آرای کافی برای یک پیروزی بالقوه در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری اکتبر در ماه آتی را داشته باشد تعیین کننده خواهد بود.

براساس قوانین آرژانتین یک کاندیدا برای پیروزی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری ماه اکتبر نیاز به دست کم ۴۵ درصد آرا و یا در شرایطی نیاز به ۴۰ درصد آرا همراه با وجود یک اختلاف رای ۱۰ درصدی بین خودش و نفر دوم دارد و اگر این اتفاق نیفتد انتخابات به دور دوم به تاریخ ۲۴ نوامبر کشیده خواهد شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید