امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۹

برگزاری انتخابات محلی در کره شمالی با حضور ۹۹/۹۸ درصدی مردم

رهبر کره شمالی در انتخابات محلی کشورش پای صندوق رای حاضر شد گفته شده که قریب به ۱۰۰ درصد مردم این کشور در این انتخابات شرکت کردند.
برگزاری انتخابات محلی در کره شمالی با حضور ۹۹/۹۸ درصدی مردم
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۳۱ - ۱۳:۵۳ |
کد خبر : ۸۱۸۸ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، به گفته ناظران، با توجه به نبود رقابت در میان کاندیداها، انتخابات در کره شمالی بیشتر یک تشریفات سیاسی است که به مقام‌های این کشور اجازه می دهد تا مدعی شوند یک رویداد مردمی برگزار شده در حالی که این امر بیشتر تقویت وفاداری به رژیم کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی تلقی می‌شود.

حضور ۹۹.۹۸ درصدی در انتخابات محلی امسال کره شمالی یک رشد ۰.۰۱ درصدی نسبت به آمارهای ثبتی در ۲۰۱۵ بود.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز یکشنبه و همزمان با برگزاری این انتخابات گزارش داد، تنها کسانی که در سفر خارج از کشور یا در اقیانوس بودند، نتوانستند رای بدهند. حتی سالخوردگان یا آنهایی که بیمار بودند هم از طریق صندوق های آرای سیار،‌ رای دادند.

انتخابات محلی هر چهار سال یکبار در کره شمالی و برای انتخاب نمایندگان شوراهای استانی، شهری و شهرستان‌ها برگزار می‌شود. ۹۹ درصد از رای‌دهندگان در این کشور تک‌حزبی در این انتخابات شرکت می‌کنند و ۹۹ درصد هم به کاندیداهای بی رقیب آری می‌گویند.

دولت کره شمالی می‌گوید، این حضور باشکوه نمونه‌ای از وحدت برای شکوه سوسیالیسم - محور خلق کره شمالی است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش داد، رهبری این کشور به حوزه رای گیری در استان "هامگیونگ"  رفت و به دو کاندیدا رای داد.

انتهای پیام

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید