امروز : شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶

برگزاری انتخابات محلی چالش‌برانگیز در آلبانی

آلبانی امروز (یکشنبه) انتخابات جنجالی شهرداری‌ها را که به بحرانی داخلی تبدیل شده و اپوزیسیون آن را بایکوت کرده و قصد ندارد نتایج آن را به رسمیت بشناسد، برگزار می‌کند.
برگزاری انتخابات محلی چالش‌برانگیز در آلبانی
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۴:۴۳ |
کد خبر : ۷۹۶۹ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارزار انتخاباتی فشرده آلبانی شاهد خشونت بود و حامیان اپوزیسیون به شعبه‌های اخذ رای در سراسر این کشور حمله کردند تا وسایل مورد نیاز رای‌گیری را از بین ببرند و حین اقداماتشان دو مدرسه را به آتش کشیدند.

آشوب‌ها ماه فوریه آغاز شد، زمانی که سیاستمداران اپوزیسیون از راستگرایان تا چپ‌میانه، علیه دولت ادی راما، نخست‌وزیر سوسیالیست آلبانی از پارلمان خارج شده و دست به اعترضات خیابانی زدند. آنها ادی راما را به ارتباط با جرایم و دستکاری انتخابات متهم می‌کنند؛ اتهامی که راما نمی‌پذیرد.

این مناقشه زمانی عمیق‌تر شد که ایلیر متا، رئیس‌جمهوری آلبانی برگزاری انتخابات شهرداری‌ها را به علت ناآرامی لغو کرد. اما با وجود آن، ادی راما و مقام‌های انتخاباتی مصمم به برگزاری آن هستند. پس از آنکه رئیس‌جمهوری آلبانی برای تغییر زمان انتخابات به ماه اکتبر تلاش کرد، راما در پیامی توئیتری نوشت: ۳۰ ژوئن تها تاریخ برای برگزاری انتخابات است.

تحلیلگران معتقدند، تبعات این انتخابات احتمالاً شدید خواهد بود و تنش‌ها بیشتر می‌شود. یک کارشناس حوزه رسانه در موسسه رسانه‌ها در تیرانا می‌گوید: این بحران سیاسی هنوز به نقطه اوج خود نرسیده است.

رای‌گیری برای انتخاب شهرداران و اعضای شوراهای محلی در ۶۱ بخش این کشور ۲.۸ میلیونی برگزار می‌شود. در ۳۱ بخش تنها یک نامزد سوسیالیست وجود دارد، در حالی که رقابت در سایر مناطق با نامزدهای مستقل یا از احزابی کوچکتر وجود دارد. شهرداران اپوزیسیون کمتر از نیمی از بخش‌ها را در دست دارند. حدود ۷۰۰۰ پلیس برای نظارت بر روند انتخابات مستقر شدند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید