امروز : پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۱۷

انتخابات مجلس مشاوران ژاپن ۲۱ ژوئیه برگزار می‌شود

دولت ژاپن امروز، چهارشنبه اعلام کرد، انتخابات مجلس مشاوران این کشور در تاریخ ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیر)برگزار خواهد شد.
انتخابات مجلس مشاوران ژاپن ۲۱ ژوئیه برگزار می‌شود
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۵:۰۱ |
کد خبر : ۷۹۵۳ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، در این انتخابات نمایندگان نیمی از کرسی‌های مجلس مشاوران ژاپن تعیین می‌شوند. پیش‌بینی می‌شد که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام برای مجلس نمایندگان این کشور نیز بشود اما این رهبر ژاپنی گفته است چنین اقدامی را در نظر ندارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آبه امیدوار است که برگزاری موفقیت‌آمیز نشست گروه ۲۰ در تاریخ ۲۸ و ۲۹ ژوئن بتواند نتایج حزب حاکم را در این انتخابات تقویت کند.

پیش‌بینی می‌شود ائتلاف حزب لیبرال دموکراتیک آبه اکثریت خود را حفظ کند اما احتمال دارد در این انتخابات نمایندگان کمتری از این ائتلاف انتخاب شوند.

در همین حال رهبر حزب اپوزیسیون اصلی ژاپن نیز امروز گفته، مشتاق است که با دیگر گروه‌های اپوزیسیون در انتخابات مجلس نمایندگان همکاری کند اما پیشنهاد یک حزب رقیب را برای ادغام شدن به منظور مبارزه با ائتلاف حاکم آبه رد کرده است.

یوکیو ادانو، رهبر حزب دموکراتیک قانون اساسی ژاپن در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت: ادغام شدن ایده‌ای اشتباه است. اگر با هم ادغام شویم آرایمان کاهش خواهد یافت زیرا مواضع سیاسی مبهم خواهند شد.

وی افزود: غیرممکن است که حزب ما با حزب دیگری ادغام شود. ما با سیاست‌هایمان از افرادی که با حزبمان موافق هستند، استقبال کرده‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد.

یوئیچیرو تاماکی، رهبر حزب دموکراتیک برای مردم هفته گذشته در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفت، بهترین راه برای اپوزیسیون، اتحاد است.

او همچنین از آینده‌ای که سیاست ژاپن در آن به طور دائم به دو بخش حاکم و اپوزیسیون تبدیل شود، ابراز نگرانی کرد.

ادانو، رهبر حزب دموکراتیک قانون اساسی گفته است، در مقطع فعلی نگران حمایت پایین از حزبش نیست زیرا احزاب اپوزیسیون همواره تا زمانی که تاریخ برگزاری انتخابات نزدیک می‌شود، از حمایت اندکی برخوردار بوده‌اند.

وی افزود: فکر می‌کنم در حال ایجاد فضایی برای تقویت انتخاباتی بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون ژاپن هستیم. ما می‌خواهیم این انتخابات را به انتخابات بر سر وضعیت معیشتی مردم تبدیل کنیم که از حقوق بازنشستگان آغاز می‌شود. امنیت وضع معیشتی مردم در حال تهدید شدن است و این مشکلی برای همه نسل‌هاست.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید