امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۰

اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول/ کاندیدای حزب اردوغان به رقیبش تبریک گفت

با اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول که حاکی از پیروزی کاندیدای جناح مخالف است، بنعالی ییلدیریم، از حزب عدالت و توسعه و کاندیدای ائتلاف جمهور به رقیب خود تبریک گفت.
اعلام نتایج انتخابات شهرداری استانبول/ کاندیدای حزب اردوغان به رقیبش تبریک گفت
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۱۱:۱۷ |
کد خبر : ۷۹۲۶ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، روند رأی‌گیری انتخابات شهرداری استانبول که از ساعت هشت صبح امروز آغاز شده بود، ساعت ۱۷:۰۰ به وقت محلی پایان یافت.

با شمارش اکثر صندوق‌های رأی در سراسر استانبول، اکرم امام‌اوغلو، نامزد ائتلاف ملت توانست با کسب بیش از ۵۴ درصد به پیروزی برسد. بنعالی ییلدیریم‌، نامزد ائتلاف جمهور نیز توانست بیش از ۴۵ درصد آرا را به دست آورد.

میزان مشارکت مردم استانبول در این انتخابات حدود ۸۴ درصد است.

ییلدیریم در یک سخنرانی به رقیب خود تبریک گفت و شکست را پذیرفت. وی گفت: برای فردای استانبول هر کمکی لازم باشد انجام می‌دهم و آرزو می‌کنم خدمات خوبی به مردم استانبول ارائه شود. من به امام‌اوغلو تبریک می‌گویم.

وی همچنین افزود: از خداوند می‌خواهم نتایج انتخابات شهرداری برای استانبول آثار مثبتی در پی داشته باشد. برای رفاه و آسایش مردم این شهر از اقدامات او حمایت خواهیم کرد.

شورای عالی انتخابات ترکیه در ششم ماه مه با قبول اعتراض حزب عدالت و توسعه نتایج رأی‌گیری ۳۱ مارس را باطل و برگزاری مجدد آن در تاریخ ۲۳ ژوئن را اعلام کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید