امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۹

پایان خدمت وکیل کاخ سفید

رییس جمهور آمریکا از اتمام دوره خدمت "امت فلود"، وکیل کاخ سفید خبر داد.
پایان خدمت وکیل کاخ سفید
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۰:۵۶ |
کد خبر : ۷۷۹۸ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در توییتی اعلام کرد، امت فلود که در جریان تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا نماینده کاخ سفید بود در تاریخ 14 ژوئن (24 خردادماه) کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

ترامپ در این توییت نوشت: امت فلود که برای کمک به من در جریان تحقیقات رابرت مولر به کاخ سفید آمد در تاریخ 14 ژوئن ترک خدمت خواهد کرد. او کار فوق‌العاده‌ای انجام داد. هیچ تبانی و مانع‌تراشی وجود نداشت و پرونده بسته شد. امت دوست من است و من از او به خاطر کار فوق‌العاده‌ای که انجام داده تشکر می‌کنم.

روزنامه وال استریت ژورنال در مارس سال جاری میلادی با نقل قول از منابع آگاه از این موضوع گزارش داده بود که انتظار می‌رود امت فلود پس از اتمام تحقیقات مولر کاخ سفید را ترک کند.

امت فلود همچنین به دفاع از بیل کلینتون، رییس جمهور سابق آمریکا در جریان روند استیضاح‌اش در دهه 1990 میلادی کمک کرده بود.

براساس گزارشات متعدد، امت فلود در حالی که نماینده کاخ سفید دونالد ترامپ بود در نامه‌ای به ویلیام بار، دادستان کل آمریکا شکایت کرد که گزارش مولر حاوی بیانیه‌های سیاسی است.

فلود در این نامه ضمن اعلام اینکه گزارش مولر از یک ضعف شدید قانونی برخوردار است، از مولر به خاطر گفتن این‌که تحقیقات‌اش رییس جمهور آمریکا را تبرئه نمی‌کند انتقاد کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید