امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۹

انتصاب انریکه ایگلسیاس به عنوان مشاور ویژه موگرینی در امور ونزوئلا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اقدام به انتصاب یک اقتصاددان به نام انریکه ایگلسیاس به عنوان مشاور ویژه خود برای امور ونزوئلا کرد
انتصاب انریکه ایگلسیاس به عنوان مشاور ویژه موگرینی در امور ونزوئلا
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ - ۱۶:۰۹ |
کد خبر : ۷۷۶۵ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی بخش دیپلماتیک اتحادیه اروپا امروز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای "تعهد قاطع این اتحادیه به یک راه حل صلح‌آمیز و دموکراتیک برای بحران ونزوئلا و در راستای تداوم بحث‌ها و مذاکراتی که در قالب گروه تماس بین‌المللی برای ونزوئلا انجام شدند"، تصمیم گرفت انریکه ایگلسیاس را به عنوان مشاور ویژه خود برای ونزوئلا منصوب کند.

دیپلمات‌های اروپایی می‌گویند، این انتساب موجب افزایش و تقویت تعاملات سیاسی و دیپلماتیک به شکلی پایدار درارتباط با وضعیت ونزوئلا خواهد شد.

انریکه ایگلسیاس سابق بر این به عنوان وزیر خارجه اروگوئه نیز خدمت کرده و مدتی نیز به عنوان رئیس بانک توسعه قاره آمریکا فعالیت داشته است.

به این ترتیب ایگلسیاس به اتحادیه اروپا و گروه تماس بین‌المللی ونزوئلا در زمینه‌ی گام‌های بالقوه در راستای هدف رسیدن به راه حل صلح‌آمیز و دموکراتیک برای بحران ونزوئلا از طریق انتخابات آزاد و عادلانه مشاوره خواهد داد.

گروه تماس بین‌المللی ونزوئلا اخیراً در پاسخ به بحران در این کشور بعد از تشدید اعتراضات علیه دولت نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تشکیل شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید