امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۳

پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر هلند در انتخابات پارلمان اروپا

حزب کارگر هلند (PvdA) برخلاف نتیجه تمام نظرسنجی‌ها در جریان انتخابات پارلمان اروپا بیشترین آرا را به دست آورد. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست‌های میانه بود.
پیروزی غیرمنتظره حزب کارگر هلند در انتخابات پارلمان اروپا
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۳ |
کد خبر : ۷۷۲۱ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نتایج اعلام شده آرا در هلند نشان می‌دهند که جریان اصلی چپ میانه این کشور موفق شده در انتخابات روز پنج‌شنبه از احزاب دست راستی لیبرال (VVD) و عوام‌گرایان (FvD) موقعیت بهتری را کسب کند. حزب کارگر با کسب دست‌کم ۱۸ درصد آرا پنج کرسی از ۲۶ جایگاه کشور هلند در پارلمان اروپا را کسب کرده است. رهبر این حزب فرانس تیمرمنس، نایب رئیس کنونی کمیسیون اروپاست. تیمرمنس همچنین یکی از نامزدهای ریاست کمیسیون اروپاست.

تیمرمنس پس از اعلام نتایج اولیه در هلند گفت: «احساس می‌کنم که مردم در همه جای اروپا خواستار اروپای دیگری هستند، اروپایی که بیش از اینها با تغییرات اقلیمی مبارزه کند، اروپایی که در آن ما باید در سطوح اجتماعی بیشتر همکاری کنیم و شرکت‌های بزرگ در آن مالیات بیشتری بپردازند.»

حزب مردمی برای آزادی و دموکراسی هلند، جریان اصلی راست میانه این کشور ۱۵ درصد و حزب عوامگرای «تشکل دموکراسی» که ضد اتحادیه اروپا و مخالف پذیرش مهاجران است ۱۱ درصد آراء این انتخابات را کسب کرده‌اند.

آرا اعلام شده در هلند قطعی نیست و قرار است نتایج رسمی انتخابات در سراسر اروپا پس از پایان انتخابات اعلام شود اما نتایج منتشر شده در هلند احتمالا با همین ترکیب در روز اعلام نتایج تأیید خواهد شد.

نتایج مصاحبه با شهروندان هلندی پس از اخذ رای نشان می‌دهند که جریان اصلی چپ میانه این کشور موفق شده است در انتخابات روز پنج‌شنبه از حزب لیبرال (VVD) و عوام‌گرایان (FvD) موقعیت بهتری را کسب کند.

به نقل از یورونیوز، حزب مردمی برای آزادی و دموکراسی هلند، جریان اصلی راست میانه این کشور براساس نظرسنجی موسسه ایپسوس پای صندوق‌های رای ۱۵ درصد و حزب «عوامگرا»ی تشکل دموکراسی ۱۱ درصد آرای این انتخابات را کسب خواهند کرد.

نتایج آخرین نظرسنجی‌ها پیش از برگزای انتخابات نشانگر پیشتازی عوامگرایان و راست‌های میانه بود.

انتخابات پارلمان اروپا از روز پنج‌شنبه ۲۳ ماه مه آغاز شد و تا بیست و ششم همین ماه ادامه خواهد یافت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید