امروز : چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۲

انتخابات زودهنگام اتریش در سپتامبر برگزار می‌شود

رئیس‌جمهوری اتریش ماه سپتامبر را برای برگزاری انتخابات زودهنگام این کشور پیشنهاد داد و گفت، عرصه سیاسی اتریش برای اعاده اعتماد در داخل و خارج، نیازمند بازسازی است.
انتخابات زودهنگام اتریش در سپتامبر برگزار می‌شود
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۷ |
کد خبر : ۷۶۷۷ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، با استعفای هاینتس کریستیاناشتراخه، رهبر حزب راست‌گرای آزادی و کناره‌گیری او از رهبری حزب و معاونت صدراعظم، انتخابات پارلمانی پیش از موعد در اتریش برگزار می‌شود. الکساندر فاندربلن، رئیس‌جمهوری این کشور بعد از ملاقات با سباستین کورتس، صدراعظم اتریش ماه سپتامبر را برای برگزاری انتخابات پیشنهاد داد و اعلام کرد که عرصه سیاسی اتریش برای اعاده اعتماد در داخل و خارج، نیازمند بازسازی است.

صدراعظم اتریش اعلام کرده که انتخابات تازه یک ضرورت است، نه یک خواست. قرار شده در ماه‌های باقی مانده تا انتخابات تازه، حداکثر تلاش برای ثبات سیاسی در این کشور انجام گیرد. کورتس باید به این منظور با کلیه احزاب وارد مذاکره شود.

موضوع دیدار صدراعظم و رئیس‌جمهوری اتریش، ترسیم نقشه‌راه تا زمان برگزاری انتخابات جدید بوده است. هنوز مشخص نیست که چه کسی به عنوان معاون صدراعظم، جانشین اشتراخه می‌شود. احتمال داده شده که نوربرتهوفر، معاون حزب آزادی، مسئولیت سازمانی اشتراخه را بر عهده گیرد.

روز شنبه و پس از برملا شدن رسوایی رهبر حزب آزادی، تظاهراتی در وین علیه هانس کریستیان اشتراخه و مواضع دست راستی حزبش برگزار شد. ناظران سیاسی در اتریش گفته‌اند که ممکن است وزرای وابسته به حزب آزادی با تصمیم رئیس‌جمهور از کابینه خارج شوند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید