امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹

کریستینا فرناندز به دنبال معاونت ریاست جمهوری بعدی آرژانتین

رئیس جمهوری پیشین آرژانتین گفته که به دنبال تصاحب سمت معاونت ریاست جمهوری است.
کریستینا فرناندز به دنبال معاونت ریاست جمهوری بعدی آرژانتین
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۱۱ |
کد خبر : ۷۶۶۲ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، کریستینا فرناندز، رئیس جمهوری پیشین آرژانتین که باور گسترده بر این بود که می‌خواهد در انتخابات ریاست جمهوری اواخر سال جاری میلادی کاندیدای این پست شود، اعلام کرده که می‌خواهد خودش را در موقعیت معاون این سمت قرار دهد؛ آلبرتو فرناندز، رئیس سابق کابینه آرژانتین نیز کاندیدای سمت ریاست جمهوری آرژانتین خواهد بود.

کریستینا فرناندز روز شنبه رأی دهندگان آرژانتینی را با اعلام اینکه به دنبال کسب سمت معاون رئیس جمهوری است، دچار تعجب و شگفتی کرد.

گمان گسترده بر این بود که فرناندز در مقابل مائوریسیو ماکری، رئیس جمهوری کنونی آرژانتین در انتخابات ریاست جمهوری اکتبر سال جاری میلادی قرار گیرد اما وی قصد دارد تا معاون آلبرتو فرناندز شود که یک کاندیدای میانه‌روتر است.

رئیس جمهوری پیشین آرژانتین در پیامی ویدئویی در توئیتر خود آورده است: اوضاع مردم و کشور خوب نیست و من متقاعد شدم که این روند که ما پیشنهاد کرده‌ایم بهترین تأثیر و بازتاب را بر آنچه که ضرورت و نیاز آرژانتین است، می‌گذارد.

وی ادامه داد: من از آلبرتو فرناندز خواسته‌ام تا رهبری یک گروه را که شامل ما یعنی من به عنوان معاون و خودش به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری است، برعهده بگیرد.

آلبرتو فرناندز نیز گفته که به دنبال احیای شکوه و عظمت میلیون‌ها آرژانتینی است که دولت کنونی آنها را به حاشیه و فقر کشانده است.

نظرسنجی‌ها نشان می‌داد که کریستینا فرناندز می‌تواند ماکری را در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین شکست دهد اما تغییر رویکرد فرناندز وضعیت را نامشخص کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید