امروز : سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۳۸

انتخابات میان‌دوره فیلیپین، رفراندومی برای دوترته

فیلیپینی‌ها امروز (دوشنبه) برای شرکت در انتخابات میان‌دوره به پای صندوق‌های رای رفتند؛ انتخاباتی که عرصه‌ رقابت متحدان رودریگو دوترته برای سلطه بر سنا و نامزدهای اپوزیسیون شده است که برای کسب قدرت و نظارت بر رهبری تلاش می‌کنند که به گفته آنها دیکتاتوری در حال ظهور است.
انتخابات میان‌دوره فیلیپین، رفراندومی برای دوترته
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۳:۰۳ |
کد خبر : ۷۶۱۱ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، حدود ۶۲ میلیون فیلیپینی برای انتخاب از میان ۴۳ هزار و ۵۰۰ نامزد برای حدود ۱۸ هزار پست محلی و کنگره‌ای شامل ۸۱ فرماندار، ۱۶۳۴ شهردار و بیش از ۱۳ هزار عضو شورای شهر و استان ثبت‌نام کردند.

از نظر بسیاری از ناظران، انتخابات میان‌دوره فیلیپین رفراندومی حیاتی برای رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فیلیپین است که سرکوب مرگبار قاچاقچیان مواد را که هزاران کشته داشته است، در کارنامه دارد. ریچارد حیدریان، تحلیلگر مستقر در مانیل می‌گوید: نام دوترته در صندوق رای نیست اما این رفراندوم کارنامه سه ساله اوست. نتیجه انتخابات نشان می‌دهد که آیا فیلیپینی‌ها حاکمیت خودکامه دوترته در این دموکراسی آسیایی می‌پذیرند یا خیر.

اصلی‌ترین رقابت برای گرفتن ۱۲ کرسی در سنای ۲۴ عضوی فیلیپین است. دوترته تمایل دارد تا سنای کشورش را با متحدانش پر کند تا دستور کارش پیش برود. این شامل بازگشت مجازات اعدام، کاهش سن برای مسئولیت کیفری متخلفین کودک و بازنگری قانون اساسی این کشور به سال ۱۹۸۷ به طور عمده برای اجازه تغییر در یک دولت فدرال است که این پیشنهاد از نظر برخی منتقدان، پوششی برای حذف محدودیت‌های دوره ریاست جمهوری محسوب می‌شود.

تدابیر امنیتی شدیدی برای واکنش به هر نوع خشونت حین برگزاری انتخابات فیلیپین خصوصا در جنوب این کشور در دست اجراست.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید