امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷

اپوزیسیون ترکیه انتخابات مجدد در استانبول را تحریم نمی‌کند/ییلدیریم دوباره نامزد حزب حاکم

حزب اپوزیسیون مردم جمهوری خواه ترکیه اعلام کرد که برگزاری مجدد انتخابات شهرداری‌ها در استانبول را هرگز تحریم نمی‌کند.
اپوزیسیون ترکیه انتخابات مجدد در استانبول را تحریم نمی‌کند/ییلدیریم دوباره نامزد حزب حاکم
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۱:۲۴ |
کد خبر : ۷۵۸۱ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت خبری اسکای نیوز، اکرم‌ امام‌اوغلو، نامزد این حزب اپوزیسیون ترکیه که در انتخابات اولی پیروز انتخابات شهرداری‌ها در استانبول اعلام شد، گفت: برگزاری مجدد انتخابات ضربه شدیدی بر پیکره دموکراسی ترکیه وارد می‌کند.

امام‌اوغلو بار دیگر به عنوان نامزد حزب مردم جمهوری‌خواه در انتخابات جدید کاندید شده است.

در همین حال به نقل از روسیا الیوم، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت: تصمیم کمیسیون عالی انتخابات برای برگزاری مجدد انتخابات شهرداری‌ها در استانبول گام مهم و بهترین اقدام جهت تقویت دموکراسی در کشور است. وی افزود: اطمینان داریم که انتخابات اولی دستکاری شده و قانونی بر آن حکمفرما نبوده است، ما نمی‌توانیم نقض‌های آشکار صورت گرفته در انتخابات استانبول را نادیده بگیریم.

کمیسیون عالی انتخابات ترکیه روز گذشته تصمیم به لغو نتایج آرای انتخابات در استانبول گرفت که طی آن بنعالی ییلدریم، نامزد حزب حاکم "عدالت و توسعه" و نخست وزیر سابق از رقیب خود اکرم امام‌اوغلو از حزب مردم جمهوری خواه، بزرگترین گروه اپوزیسیون ترکیه شکست خورد و برگزاری مجدد این انتخابات در ۲۳ ژوئن بنا به درخواست حزب عدالت و توسعه را صادر کرد.

در همین حال چندین حزب کوچک در ترکیه اعلام آمادگی کردند تا از نامزد اپوزیسیون اصلی ترکیه در انتخابات شهرداری استانبول حمایت کنند.

حزب سعادت ترکیه که نجدت گوکچینار به نمایندگی از آن در انتخابات ماه مارس بیش از ۱۰۰ هزار رای به دست آورد، امروز (سه‌شنبه) جلسه اضطراری تشکیل داد. گوکچینار به کانال ۵ تلویزیون ترکیه گفت: آماده کناره‌گیری به نفع امام اوغلو هستم و منتظر تصمیم حزبم می‌مانم.

حزب دموکراتیک چپ ترکیه که بیش از ۳۰ هزار رای در انتخابات باطل شده به دست آورده بود، در اعتراض به تصمیم هیات عالی انتخابات ترکیه در پیامی توییتری اعلام کرد: در مواجهه با اقدامات غیر قانونی این نهاد هر آنچه لازم باشد انجام می‌دهیم.

در همین حال رجب طیب اردوغان به خبرنگاران گفت بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر سابق ترکیه دوباره نامزد حزب حاکم برای انتخابات شهرداری استانبول خواهد بود.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید