امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸

سران اتحادیه بعد از انتخابات پارلمان اروپا دیدار می‌کنند

رهبران اتحادیه اروپا احتمالاً ۲۸ ماه مه (7 خرداد) و دو روز پس از انتخابات پارلمان اروپا با یکدیگر دیدار خواهند کرد تا درباره ریاست کمیسیون این اتحادیه برای دوره پنج ساله بعدی گفتگو کنند.
سران اتحادیه بعد از انتخابات پارلمان اروپا دیدار می‌کنند
شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۱۰:۱۶ |
کد خبر : ۷۵۱۳ |
انتخابات دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سه تن از مقامات ارشد اتحادیه اروپا اظهار کردند، این نشست به رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرصتی می‌دهد تا گزینه‌های خود را برای جانشینی ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا مطرح کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پارلمان اروپا که پس از برگزاری انتخابات در روزهای ۲۳ تا ۲۶ مه، روز دوم ژوئیه تشکیل جلسه می‌دهد، در تلاش است تا سران شورای اروپایی جانشین یونکر را از میان نامزدهای برتر احزاب پیروز انتخاب کنند اما بسیاری از سران کشورهای عضو اتحادیه اروپا نسبت به این روند بی‌میل هستند.

احتمالاً دونالد تاسک، رییس شورای اروپایی برنامه‌هایی را برای برگزاری نشستی ویژه طی گردهمایی سران اتحادیه اروپا در رومانی در پنجشنبه آینده اعلام کند. بنا است که این رهبران نامزد ریاست کمیسیون اروپا را به طور رسمی در نشستی در بروکسل اعلام کنند که قرار است در روزهای ۲۰ و ۲۱ ژوئن برگزار شود و سپس این نامزد باید از سوی پارلمان اروپا تایید شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید