امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱

حزب اردوغان به طور رسمی خواستار برگزاری مجدد انتخابات در استانبول شد

بعد از گذشت بیش از دو هفته بلاتکلیفی در انتخابات محلی استانبول، حزب رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به طور رسمی خواستار برگزاری مجدد انتخابات در این شهر شد.
حزب اردوغان به طور رسمی خواستار برگزاری مجدد انتخابات در استانبول شد
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۰:۴۹ |
کد خبر : ۷۳۶۵ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب عدالت و توسعه در انتخابات محلی ۳۱ ماه مارس توانست در سراسر ترکیه به پیروزی برسد اما این حزب در دو کلانشهر مهم یعنی آنکارا و استانبول بعد از یک دهه و نیم حضور در قدرت، شکست خورد.

حزب حاکم ابتدا خواستار بازشماری آرای انتخابات در استانبول شد و حالا درخواست برگزاری مجدد انتخابات در این شهر را مطرح و اعلام کرده که طی برگزاری انتخابات ۳۱ ماه مارس، جرایم سازمان یافته به وقوع پیوسته است.

شورای عالی انتخابات باید نسبت به درخواست رسمی حزب عدالت و توسعه پاسخ دهد.

علی احسان یاووز، معاون حزب عدالت و توسعه در جمع خبرنگاران گفت: ما اینجا آمده‌ایم که با ارائه درخواست فوق‌العاده خود خواستار برگزاری مجدد انتخابات در استانبول شویم.

هنوز مشخص نیست که مقامات شورای عالی انتخابات چه زمانی درباره‌ی این درخواست پاسخ دهند.

اما در حال حاضر بیش از دو هفته از بلاتکلیفی در اعلام نتایج انتخابات استانبول می‌گذرد.

اگر درخواست برگزاری انتخابات مجدد تأیید شود، این انتخابات در دوم ماه ژوئن برگزار می‌شود.

در این میان اکرم امام‌اوغلو، کاندیدای حزب اپوزیسیون که  بر اساس نتایج اولیه، توانست در انتخابات محلی استانبول به پیروزی برسد، حزب حاکم را متهم به بازی غیر منصفانه کرد و خود را شهردار اعلام کرده است.

امام‌اوغلو اتفاقات اخیر را یک توطئه توصیف کرد و گفت: آنها در روز اول بعد از شمارش آرا شکست خوردند، هنوز بازشماری آرا ادامه دارد ولی باز هم آنها راضی نیستند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید