امروز : جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۸

کنفرانس خبری حامای گیلان به دعوت از مدیران شهری تبدیل شد .

با دعوت از خبرنگاران کنفرانس خبری حزب اراده ملت ایران شاخه گیلان در رشت برگزارشد.در این جلسه غلامرضا مقدسی ابتدا معرفی ، اهداف و تاریخچه مختصری از حزب اشاره کرد و باتوجه به اهداف حزب که مهمترین آنها مشارکت در توسعه ایران اسلامی است به دعوت حزب از مدیران شهری اشاره کرد و مسیر کنفرانس خبری به سمت تحلیل مدیریت شهری رشت رفت .
کنفرانس خبری حامای گیلان به دعوت از مدیران شهری تبدیل شد .
شنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۲۳:۳۶ |
کد خبر : ۳۳۹ |
گالری تصاویر
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حزب اراده ملت ایران  *حاما* در سال ۱۳۶۹ توسط جمعی از دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران فعالیت خود را آغاز و در سال ۱۳۷۹ مجوز تأسیس از وزارت کشور دریافت نمود. حاما یک حزب اصلاح طلب میانه است که هرگز مشی لیبرال دمکرات نداشته و اولویت خود را پیشرفت کشور و حل مشکلات طبقه پایین جامعه می‌داند.
کنگره آخر این حزب در سال ۱۳۹۳ بوده است و طی آن اعضا شورای سیاست گذاری ۲۱ نفره حزب را انتخاب نموده است.
این حزب در ۲۷ استان کشور عضو و نمایندگی دارد که عبارتند ازاستان همدان،تهران،زنجان،تبریز،مشهد،کردستان،قم،شیراز،اردبیل، ودر گیلان به دبیری * غلامرضا مقدسی * فعالیت می کند .
 
غلامرضا مقدسی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف حزب و همچنین هدف خود به عنوان شهروندی از کلانشهر رشت که نمایندگانی را برای شورای شهرانتخاب کرده وتوقعاتی دارد، گفت : با توجه به علاقه‌مندی خود به پیشرفت ایران اسلامی در چارچوب قانون اساسی سعی داریم کمی از فعالیتهای مدیران شفاف سازی کنیم .شاید برنامه ریزی ها طوری است که عوام مردم وکارشناسان خارج از گود نمی دانند . پس مدیران باید بیایند و مسایل را روشن کنند تا ابهامات و سوتفاهمات برطرف شود .
وی با اشاره از دعوت از مسئولین شهر از طرف حزب خود گفت : ما با ارسال دعوت نامه حتی مکان و زمان را هم به انتخاب خود ایشان گذاشتیم ولی تاکنون جز تعدادی انگشت شمار از اعضای شورای شهر جوابی دریافت نکرده ایم .
هدف ما انتقاد محض نیست بلکه هدف ما روشنگری است .
وی گفت: هفته گذشته نامه‌ای را تقدیم مدیریت شهری کردیم و طی آن تقاضا کردیم تا اعضای شورا و شهردار رشت بنا به دلایل، سؤالات و شبهاتی که در فضای مجازی و اجتماع پیرامون برخی از مباحث وجود دارد طی همایشی با هدف نقد و بررسی معضلات مدیریت شهری پاسخگوی مردم باشند.
دبیر حزب اراده ملت شاخه گیلان ادامه داد: قاعدتاً باید در این مدت زمان عملکرد چهارساله چنین همایشی را برگزار می‌کردیم اما قصد داشتیم تا به مدیران شهری فرصت دهیم تا مدیران شهری وضعیت موجود را بررسی و هدف‌گذاری کرده و راهبردهای خود را مشخص کنند.
وی با اشاره به اینکه مردم رشت باید عملکرد چهارساله منتخبان خود را شناسایی کرده و به آنها نمره دهند، یادآور شد: تمام کسانی که خود را کاندیدا می‌کنند با شعار خدمت وارد عرصه می‌شوند و از استاندار گیلان به عنوان نماینده عالی دولت در استان انتظار می‌رود تا به شهردار و اعضای شورا در حیطه مدیریت شهری تأکید کند که به دعوت احزاب سیاسی لبیک گویند و در همایش شرکت کنند.
مقدسی با اشاره به اهداف برگزاری همایش گفت: قصد داریم تا در این همایش ارتباط منطقی بین مردم با شورا و شهرداری برقرار شود.
مقدسی درباره اقدام‌های شهردار رشت گفت: اقدام‌های زیادی در رشت در حال انجام است اما باید ببینیم این کارها به درستی انجام شده یا خیر، اخیراً یکی از اعضای شورای رشت اعلام کرده که قرار بود پیاده‌راه فرهنگی رشت با چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری برسد اما تاکنون حدود ۲۴ میلیارد تومان برای این پیاده‌راه هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه در پیاده‌راه فرهنگی رشت انحراف بودجه ۶۰۰ درصدی اتفاق افتاده است، متذکر شد: تاکنون ۴۰ درصد از پروژه پیاده‌راه اجرایی شده و براساس نامه‌ای که به مدیریت شهری ارسال شد تقاضا کردیم  شهردار و اعضای شورا با حضور در همایش به سؤالات و شبهات پاسخگو دهند اما تاکنون به غیر از یک عضو شورا، دیگران اعلام آمادگی نکرد‌ه‌اند.
 
 
منبع: ساجد نیوز

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید