امروز : شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۰

در آستانه انتخابات کنگره، بیم تهدیدات هکری همچنان بالاست

یک کارشناسان حوزه امنیت یک ماه مانده به انتخابات کنگره آمریکا در ماه نوامبر نسبت به خطر هک شدن سیستم‌های رای‌گیری یا سایر اهداف انتخاباتی هشدار داده و امکان آن را همچنان بالا ارزیابی می‌کنند.
در آستانه انتخابات کنگره، بیم تهدیدات هکری همچنان بالاست
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۸:۰۷ |
کد خبر : ۶۲۲۰ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ماه گذشته الکس هلدرمن، متخصص علوم کامپیوتری در یک کنفرانس فناوری در بوستون نشان داد که چه ساده می‌توان یک دستگاه رای‌گیری الکترونیک را هک کرد و بدون اینکه ردی بر جای بماند، نتایج را تغییر داد.

او یک انتخابات صوری ایجاد کرد و سه تن از حضار مثلا جورج واشنگتن رای دادند اما یک کارت حافظه آلوده با اعمال تغییراتی توانست پیروزی را ۲ بر ۱ به نفع بندیکت آرنولد، یک افسر ارتش کند که حین جنگ استقلال آمریکا اسرار محرمانه را فروخت.   

این پروفسور دانشگاه میشیگان می‌گوید: آنچه مرا شب‌ها بیدار نگه می‌دارد این تهدید است که یک کشور متخاصم بتواند با کشف نقاط ضعف، نتایج را در یک منطقه یا ایالت کلیدی تغییر دهد و نتایج یک انتخابات ملی عوض شود.

یک ماه مانده به انتخابات کنگره آمریکا، کارشناسان امنیتی می‌گویند خطر هک شدن سیستم‌های رای‌گیری یا سایر اهداف همچنان بالاست. انتخابات نوامبر، دو سال پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام می‌شود که به گفته مقام‌های اطلاعاتی، عوامل روس شبکه‌های ثبت‌نام رای‌دهندگان در دست‌کم ۲۰ ایالت را مورد ارزیابی قرار داده و دست‌کم به یکی از آنها دسترسی پیدا کردند.

به گفته هلدرمن، روس‌ها قادر بودند تا سوابق رای‌گیری را خراب کرده یا تغییر دهند و با این روش موجب هرج و مرج در روز انتخابات ‌شوند. با این حال او با استناد به تحقیقات کمیته اطلاعاتی سنا می‌گوید، آنها از این قابلیت خود استفاده نکردند.

سایر محققان نقص‌هایی را نشان می‌دهند که می‌گذارد هکرها به دستگاه‌های اخذ رای یا شبکه‌ها نفوذ کنند. آنها همچنین درخواست‌ها برای جایگزینی متدهای جدید با سیستم‌های تماما الکترونیک بدون پشتیبانی با برگه‌های اخذ رای که هنوز برای ۲۰ تا ۲۵ درصد از رای‌دهندگان آمریکایی استفاده می‌شود، افزایش داده‌اند.

در جریان کنفرانس دفکان، کارشناسان امنیتی متوجه شدند که یک دستگاه مرتب کردن نتایج رای‌گیری که در ۲۳ ایالت مورد استفاده قرار می‌گیرد از طریق یک حمله شبکه‌ای قابل هک شدن است و دستگاه دیگری را که در ۱۸ ایالت مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توان در دو دقیقه هک کرد.

جوزف هال که ریاست تیم تحقیقات امنیت انتخابات در مرکز دموکراسی و فناوری را بر عهده دارد، معتقد است علاوه بر ماشین‌های اخذ رای و روند انتخاباتی، هکرها ممکن است از سایر اهداف مانند نامزدها یا شبکه‌های ایالتی یا مقام‌های محلی که برگزاری انتخابات را در دست دارند، سوء استفاده کنند. او گفت: ما شدیدا نگران حملات به سیستم انتخاباتی هستیم. علاوه بر خطر حملات احتمالی، تهدید مهاجمان فرصت‌طلب که انگیزه‌های سیاسی ندارند و تنها جویای نام هستند هم وجود دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید