امروز : یکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴

شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان

در صورت ابلاغ اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، شهردار تهران ادامه فعالیتش را منوط به دریافت استفساریه از مجلس شورای اسلامی خواند.
شرط ماندگاری افشانی در شهرداری تهران با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۱۱:۵۹ |
کد خبر : ۵۹۳۰ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمدعلی افشانی در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران که صبح امروز برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران اظهار کرد: این قانون باید در شورای نگهبان به تصویب رسیده و ابلاغ شود. اما سوای آن بنده کاملا موافق این قانون بوده و معتقدم باید همه تابع آن باشند و هر کسی که مشمول آن می‌شود باید از این قانون تبعیت کند.

افشانی افزود: حتما باید یک نیروی جوان با تجربه لازم جایگزین بازنشستگان شده و قطعا این حضور موثر خواهد بود.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا این قانون شامل حال خودش می‌شود یا خیر؟ نیز گفت: در مورد بنده هم پس از ابلاغ و اجرای این قانون، استفساریه‌ای از مجلس خواهیم گرفت.

افشانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره جلسه امروز شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر تهران اظهار کرد: در این جلسه اعضای ستاد گزارش‌هایی از فعالیت و ظرفیت‌های دستگاه‌های تحت امر خود ارائه کردند.

وی با بیان اینکه مدیریت بحران مسئله مهمی است و باید به شکلی اصولی و دقیق به آن رسیدگی شود، گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که عدم آموزش سبب می‌شود تا در هنگام وقوع بحران و حوادثی مانند زلزله افرادی که می‌خواهند کمک کنند و همچنین افرادی که دچار آسیب دیدگی شدند مانع امدادرسانی می‌شوند. از این رو باید روند و میزان آموزش‌ شهروندان ارتقاء یابد.

تهران آسیب‌پذیر در برابر زلزله

وی موضوع ترافیک و حمل و نقل را نیز عامل مهمی در هنگام وقوع بحران در تهران برشمرد و گفت:‌ تهران وضعیت خوبی در این زمینه ندارد. وجود گسل‌ها و برخی ساخت و سازها تهران را در برابر زمین لرزه آسیب پذیر کرده است و همین امر در تردد نیز تاثیرگذار خواهد بود. همانطور که دیدیم تجربه تکانه ناچیز چند ماه گذشته در تهران نیز سبب قفل شدن معابر در تهران شد.

افشانی افزود: در همین راستا نیز پیش بینی کردیم تا اورژانس هوایی و امکان امداد و نجات هوایی را برای تهران فراهم کنیم که یکی از آنها وجود پادگان‌ها در شهر و اطراف شهر است و می‌توان از این فضاها برای ورود بالگردها و امداد و نجات هوایی بهره برد.

شهردار تهران با بیان اینکه باید هر منطقه از تهران یک استان معین داشته باشد گفت: باید با استفاده از ظرفیت این استان‌ها در هنگام وقوع زلزله و بحران‌ها به کمک مردم رفت و وضعیت حمل و نقل و اسکان مردم نیز مشخص شود.

وی در واکنش به اظهارات اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره آمادگی 15 درصدی تهران در برابر زلزله شدید نیز گفت: با توجه به اینکه مبنای تحقیق ایشان را نمی‌دانم نمی‌توانم درصدی تعیین کنم اما به هر حال ما باید بحران را به گونه‌ای ساماندهی و مدیریت کنیم که خسارات آن کمتر شود.

وی با اشاره به تشکیل این جلسات اظهار کرد: طبق قانون باید ماهی یکبار چنین جلساتی تشکیل شود.

خشکسالی نباید ما را از احتمال سیل در تهران غافل کند

افشانی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به احتمال وقوع سیل در تهران هشدار داد و گفت: خشکسالی نباید ما را از احتمال وقوع سیل در تهران غافل کند چرا که ممکن است سیلاب نیز رخ دهد و ما باید در این زمینه نیز آمادگی داشته باشیم. چندی پیش در کمیسیون عمران مجلس نیز درباره بحران جلسه داشتیم.

افشانی همچنین درباره وضعیت بحران در تهران و اقدامات مدیریت بحران گفت: یک سری اقدامات به گونه ای نیست که بلافاصله انجام شود و باید با کار کارشناسی و در زمان معین اجرایی شود تا نتیجه مطلوب و صحیح از آن بگیریم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند