امروز : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱

نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا به زبان ساده

نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا به زبان ساده به قلم حمید بعیدی نژاد.
نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا به زبان ساده
شنبه | ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۰ |
کد خبر : ۲۰۴۸ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در لندن نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا به زبان ساده توضیح دادند.


1- حزب محافظه کار حدود 12کرسی خود در پارلمان و اکثریت را از دست داد بطوریکه تا رسیدن به اکثریت هشت کرسی کم دارد و حالا برای تشکیل دولت نیاز به همکاری یا ائتلاف با یک حزب دیگر دارد.

2- حزب کارگر که رهبر آن آقای جرمی کوربین تا همین یک ماه پیش به علت ضعف رهبری حزب آماج شدیدترین انتقادات قرار داشت به یک موفقیت بزرگ تاریخی دست یافت و توانست 30کرسی جدید کسب کند و موقعیت خود را به عنوان دومین حزب قدرتمند تحکیم کند.

پیروزی حزب کارگر مرهون مشارکت بالای مردم بویژه جوانان بود.

3 - حزب ملی اسکاتلند که که ابتکار برگزاری رفراندوم جدیدی را در اسکاتلند برای جدایی از انگلیس دنبال می کرد در شکستی تلخ و سنگین 21کرسی خود را از دست داد و تعداد کرسیهایش به 35 کاهش یافت.

4 - حزب استقلال انگلیس که بانی و طرفدار بسیار پر و پا قرص خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود و رهبر آن مورد تمجیدهای فراوان ترامپ قرار گرفته بود با شکستی تمام عیار مواجه شد و کرسی خود را از دست داد و رهبر آن مجبور به استعفا و کناره گیری شد.

5 - یکی از جلوه های بارز نتایج انتخابات انگلستان افزایش مشارکت خانم ها بوده است. خانم ترزا می نخست وزیر با وجود از دست دادن اکثریت حزب محافظه کار، کماکان قدرتمندترین سیاستمدار انگلیس است و بدنبال تشکیل دولت جدید است.

6 - خانم 'آرلن فاستر' رهبر حزب اتحادگرایان دمکراتیک و وزیر اول ایرلند شمالی حزبش با کسب 10 کرسی حالا می خواهد با حزب محافظه کار دولت ائتلافی تشکیل دهد. بدین صورت او یکی از چهره های برتر جدید سیاست در انگلیس خواهد بود.

7- خانم 'نیکلا استورجن' رهبر حزب ملی اسکاتلند علیرغم از دست کرسی کماکان قدرتمندترین سیاستمدار اسکاتلند است و نقشی مهم در سیاست خواهد داشت.

8 - خانم 'روت دیویدسون' که رهبر حزب محافظه کار و اتحادگرای اسکاتلند می باشد با موفقیت بسیاری روبرو شد و حزبش با بدست آوردن 12 کرسی جدید نسبت به یک کرسی در انتخابات قبل شبی تاریخی را گذراند. او که مخالف سیاست های خانم استروجن و مخالف استقلال اسکاتلند است حالا رهبری دومین حزب اصلی اسکاتلند را در اختیار دارد.

9- در این انتخابات مجموعا 200 نماینده زن به مجلس راه یافتند که یک رکورد محسوب میشود و این یعنی مجلس جدید بیشترین نمایندگان زن در تاریخ انگلیس را در خود جای داده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند