امروز : پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۶

تبریک ترامپ به نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین

رئیس جمهور آمریکا در پی پیروزی آلبرتو فرناندز در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آرژانتین در تماسی تلفنی این پیروزی را به این سیاستمدار چپ میانه‌رو تبریک گفته و در عین حال با او در خصوص وضعیت بد اقتصاد این کشور صحبت کرد.
تبریک ترامپ به نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آرژانتین
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۱:۲۱ |
کد خبر : ۸۸۸۹ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آلبرتو فرناندز، رئیس جمهور منتخب آرژانتین در توئیتی نوشت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در این گفت‌وگو تاکید کرده "به صندوق بین المللی پول دستور داده تا با ما به هدف حل مشکلی بدهی کشورمان همکاری کند".

به گزارش خبرگزاری رویترز، صندوق بین‌المللی پول سال گذشته میلادی یک خط اعتباری به ارزش 57 میلیارد دلار برای آرژانتینی که گرفتار رکود و تورم شده بود در نظر گرفت و این در زمانی اتفاق افتاد که روند کاهش ارزش واحد پول آرژانتین و مشکلات اقتصادی دیگر باعث افزایش نگرانی‌ها درباره این کشور شد.

فرناندز در توئیت مذکور نوشت: من از ترامپ به خاطر اقدامش تشکر کرده و تمایلم در خصوص حفظ روابطی گرم و بالغ با ایالات متحده آمریکا را ابراز کردم.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای تصریح کرد، این دو رهبر درباره روابط دوجانبه به بحث پرداختند و ترامپ از حمایت و کمک آمریکا به آرژانتین به هدف غلبه بر مشکلات اقتصادی خود سخن گفت.

از زمان برگزاری انتخابات مقدماتی 11 اوت گذشته در آرژانتین موضوع توافق این کشور با صندوق بین المللی پول که از جانب مائوریسیو ماکری، رئیس جمهور  قبلی آرژانتین مورد مذاکره قرار گرفت، معلق مانده است.

در روزهای اخیر و در پی پیروزی فرناندز در انتخابات ریاست جمهوری 27 اکتبر آرژانتین، واحد پول این کشور موسوم به "پزو" به کمک مداخلات بانک مرکزی وضعیت پایداری داشته است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید