امروز : یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۵

وزیر اول اسکاتلند به دنبال همه‌پرسی استقلال در سال آینده

وزیر اول اسکاتلند بار دیگر درخواست خود برای برگزاری دومین همه پرسی استقلال اسکاتلند در سال آینده (2020) را مطرح کرده و از انگلیس خواست تا اختیارات لازم را برای برگزاری این همه‌پرسی به وی بدهد.
وزیر اول اسکاتلند به دنبال همه‌پرسی استقلال در سال آینده
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۶ |
کد خبر : ۸۷۸۹ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند در جریان سخنرانی در کنفرانس حزب ملی اسکاتلند در شهر ابردین گفت: دولت من در ادینبرو آمادگی‌های قانونی را در ماه‌های آتی تکمیل خواهد کرد.

وی افزود: ما در حال حاضر مشغول به روز رسانی اطلاعیه این رفراندوم هستیم و می‌توانم با اطمینان بگویم که تا پیش از پایان سال جاری میلادی درخواست انتقال قدرت را مطرح خواهم کرد تا هر گونه شک و تردید از مشروعیت این رفراندوم رفع شود.

استورجن در ادامه گفت: حزب ملی اسکاتلند در انتخابات آتی انگلیس برای دستیابی به حق و حقوق خود برای برگزاری دومین همه‌پرسی مبارزه خواهد کرد.

در اولین همه‌پرسی استقلال اسکاتلند که در سپتامبر 2014 میلادی برگزار شد، 55 درصد از مردم خواستار ماندن در این اتحاد دیرینه سه کشوری با انگلیس شدند درحالی که 45 درصد از مردم اسکاتلند مخالف این مساله بودند.

پس از آن اسکاتلند رای به ماندن در اتحادیه اروپا داد در حالی که دیگر بخش‌های بریتانیا رای به خروج از این اتحادیه دادند. استورجن بریگزیت را یک "فاجعه" خوانده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید