امروز : پنج شنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۵۷

پیش‌بینی پامپئو درباره پایان نبرد تجاری آمریکا-چین پیش از انتخابات ۲۰۲۰

وزیر خارجه آمریکا به گروهی از مدیران تجاری و اقتصاددان‌های تجارت آزاد گفت، معتقد است که نبرد تجاری بین آمریکا و چین احتمالا پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده پایان می‌یابد.
پیش‌بینی پامپئو درباره پایان نبرد تجاری آمریکا-چین پیش از انتخابات ۲۰۲۰
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ - ۱۱:۲۱ |
کد خبر : ۸۳۵۶ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در جریان سخنرانی برای ۴۰ تن از تاجران و اقتصاددان‌ها گفت که پیش‌بینی می‌کند جنگ تجاری با چین پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی در ایالات متحده پایان می‌یابد.

در میان حاضران استفان مور، نویسنده مطالب اقتصادی نیز بود؛ وی گفت: پامپئو درباره دورنمای دستیابی به توافق میان دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با دولت پکن مزخرف گفته است. او هنوز فکر می‌کند ما می‌توانیم پیش از انتخابات به توافق برسیم اما من فکر می‌کنم ما همگی باید توافق کنیم که این برای کشور بهتر است.

این نویسنده مطالب اقتصادی همچنین به این مساله اشاره کرد: به نظر می‌رسد وزیر خارجه هنوز درباره توافق با چین در بازه‌ای کوتاه مدت مخالف است و هنوز موانعی بر سر دستیابی به یک توافق سریع وجود دارد.

وی با اشاره به اظهارات پامپئو ادامه داد:‌ وادار کردن چین برای توافق با چیزی یک کار دشوار است. افراطی‌ها اکنون در راس هستند.

یکی دیگر از حاضران در نشست با پامپئو نیز به اظهارات و پیش‌بینی وزیر خارجه درباره دستیابی به توافق در سال آتی با چین واکنش نشان داد و گفت: او درباره چین صحبت کرد. او فکر می‌کند احتمالا توافق به دست می‌آید و آنها تا ۲۰۲۰ صبر نمی‌کنند.

اوایل ماه جاری میلادی، ترامپ گفته بود قصد دارد تا با ۱۰ درصد تعرفه‌های گمرکی جدید بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی وارداتی به ایالات متحده به سمت جلو پیش برود و بر تمامی کالاهای وارداتی از چین مالیات وضع می‌شود که آغاز دور جدید تعرفه‌های تجاری محسوب می‌شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید