امروز : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶

تعیین نامزد جنبش النهضه برای انتخابات ریاست جمهوری تونس

شورای مشورتی جنبش النهضه تونس نامزد مورد تأیید خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور معرفی کرد.
تعیین نامزد جنبش النهضه برای انتخابات ریاست جمهوری تونس
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۲:۰۳ |
کد خبر : ۸۲۸۵ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، یک منبع در دفتر رسانه‌ای جنبش النهضه تونس اعلام کرد که شورای مشورتی این جنبش در جلسه‌ای و با اکثریت آرا عبدالفتاح مورو، معاون راشد الغنوشی، رئیس این جنبش و نائب رئیس پارلمان این کشور را به عنوان نامزد مورد تأیید خود در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور معرفی کرد.

این برای نخستین بار است که جنبش النهضه بعد از انقلاب سال ۲۰۱۱ نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری معرفی می‌کند.

در همین راستا، عماد الخمیری، از رهبران جنبش النهضه به خبرگزاری رویترز گفت که مورو در تونس بسیار مورد احترام و شخصیتی باوجدان است و می‌تواند ملت تونس را متحد و یکپارچه کند و این همان چیزی است که اکنون کشور به آن احتیاج دارد.

پیشتر نیز حمادی الجبالی، نخست‌وزیر سابق تونس نامزدی خود برای انتخابات را اعلام کرده بود. منصف المرزوقی، رئیس جمهوری سابق این کشور نیز اعلام کرده است که امروز (چهارشنبه) مدارک خود برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور را تحویل خواهد داد.

الجبالی و مرزوقی چهره‌های ائتلاف ترویکا ( ائتلاف سه گانه حاکم در انتخابات ۲۰۱۱) هستند که الجبالی اعلام کرده که کاندیدای مستقل است اما مرزوقی گفته است که با حمایت ائتلاف "تونس دیگر" (متشکل از دو حزب جنبش وفا و جنبش اراده تونس و چند سیاسی مستقل) مدارک نامزدی خود در انتخابات را امروز تحویل خواهد داد.

در همین راستا، جنبش نداء با صدور بیانیه‌ای رسما حمایت خود را از نامزدی عبدالکریم الزبیدی، وزیر دفاع تونس در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: حزب الباجی قائد السبسی، رئیس جمهوری فقید تونس تصمیم گرفته است از عبدالکریم الزبیدی در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کند و دلیل آن هم شایستگی، تجربه، شفافیت و وفاداری وی به روش رئیس جمهوری فقید است.

الزبیدی پزشک و سیاست مدار ۶۹ ساله تونسی است که از ۱۲ دسامبر ۲۰۱۷ متصدی پست وزارت دفاع در این کشور شده است.

هیئت مستقل انتخابات تونس پس از درگذشت قائد باجی السبسی از برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) به جای ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) خبر داد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید