امروز : پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷

سرنوشت انتخابات استانبول فردا مشخص می‌شود

به گفته نامزد حزب حاکم ترکیه، هیات عالی انتخابات فردا (دوشنبه) رای تجدیدنظر درباره درخواست آک‌پارتی برای برگزاری مجدد انتخابات شهرداری در استانبول را اعلام می‌کند.
سرنوشت انتخابات استانبول فردا مشخص می‌شود
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۵:۱۸ |
کد خبر : ۷۵۴۸ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب اصلی اپوزیسیون ترکیه موسوم به "مردم جمهوری‌خواه" در جریان انتخابات محلی ۳۱ مارس توانست پس از ۲۵ سال کنترل آنکارا و استانبول را به دست آورد.

حزب آک‌پارتی رجب طیب اردوغان، رئیس‌ جمهوری ترکیه و متحدان ناسیونالیست آن موسوم به "حزب حرکت ملی" با اشاره به وقوع تخلفاتی خواستار ابطال نتایج انتخابات در استانبول و برگزاری مجدد رای‌گیری شده‌اند. هیات عالی انتخابات ترکیه دستور بازشماری آرای استانبول را صادر کرده است و در حکم موقت خود به مقام‌های انتخاباتی محلی دستور داد تا از مقام‌های شعبه‌های رای‌گیری مربوطه بررسی به عمل آورند.

بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر سابق ترکیه و نامزد حزب حاکم گفت: هیات عالی انتخابات مخالفت حزب ما و حزب حرکت ملی ترکیه با نتایج انتخابات استانبول را بررسی کرد. فکر می‌کنم فردا تصمیمی اعلام شود.

اردوغان نسبت به برگزاری انتخابات دوباره در استانبول نظر مثبت نشان داده است و معتقد است تجدید رای‌گیری هیات عالی انتخابات را از هرگونه گناه "مبرا" می‌کند. با این حال اکرم امام اوغلی، شهردار جدید استانبول از حزب مردم جمهوری‌خواه این مخالفت‌ها را غیر منطقی دانسته و گفت: "تنها می‌توان به این‌ها خندید." کمال قلیچدار اوغلو، رهبر مردم جمهوری‌خواه گفته است انتخابات استانبول به محکی برای دموکراسی ترکیه تبدیل شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید