امروز : شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۴

کاخ سفید نامزد نهایی ریاست ناسا را معرفی کرد

دونالد ترامپ "جیم برایدنستاین" را به عنوان گزینه نهایی برای تصدی پست ریاست ناسا معرفی کرد.
کاخ سفید نامزد نهایی ریاست ناسا را معرفی کرد
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۲ - ۲۳:۲۴ |
کد خبر : ۲۴۷۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، و به نقل از اسپیس، پس از در انتظار گذاشتن چند ماهه جامعه فضایی آمریکا، کاخ سفید بالاخره اعلام کرد که رییس جمهور ترامپ برنامه دارد تا "جیم برایدنستاین" (Bridenstine)، یکی از اعضای کنگره از اوکلاهاما را به عنوان ریاست جدید ناسا معرفی کند.

در بیانیه‌ای که اخیرا منتشر شد، کاخ سفید اعلام کرد که قصد دارد "برایدنستاین" را به این سمت منصوب کند. البته متن بیانیه نشان می‌دهد که این نامزد، هنوز به سنا معرفی نشده است. بیانیه در یک پاراگراف، تنها بیوگرافی مختصری درباره "برایدنستاین" را ارائه داد و هیچ بحثی در مورد دلایل انتخاب رییس جمهور برای نامزدی او ارائه نکرد.

"برایدنستاین" از حامیان ترامپ است و به دلیل علاقه‌اش به فضا، به محض اعلام نام دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا نامش به عنوان نامزد اصلی تصدی پست ریاست ناسا مطرح شد.

وی علاوه بر فعالیت در مسائل فضایی کنگره، یک حامی معتبر نامزدی ترامپ در انتخابات بوده است.

"جیم برایدنستاین" در سومین دوره خود در مجلس نمایندگان، به رغم فعالیت‌های فضایی محدود در ناحیه خانه‌اش، به عنوان عضو در هر دو کمیته "خدمات نیروهای مسلح" و "علوم " فعال بوده است.

وی اغلب در رویدادهای فضایی در موضوعاتی از قبیل بودجه دفتر اداره هواپیمایی فدرال که مجوزهای تجاری برای بهبود برنامه‌های فضایی امنیت ملی صادر می‌کند، سخنرانی می‌کند.

وی همچنین در جامعه فضایی، برای معرفی قانون رنسانس فضایی آمریکا در سال 2016 که یک لایحه گسترده که شامل مقررات مربوط به امنیت ملی، فضای مدنی و تجاری بود، شناخته شده است. در حالی که این لایحه تبدیل به قانون نشد، بعضی از موارد آن در سایر قوانین گنجانده شد.

"برایدنستاین" علاقه وافری به اکتشافات فضایی مخصوصا در ماه و افزایش و توسعه پرتاب فضاپیما با اهداف تجاری دارد.

کار او در مورد قوانین و دیگر مسائل فضایی، به ویژه تاکید بر وابستگی بیشتر به بخش تجاری، موجب شده تا حمایت صنایع را با خود داشته باشد.

"مایک گلد"، رئیس کمیته مشاوره حمل و نقل فضای تجاری " FAA" و معاون رئیس جمهور در سیستم‌های فضایی گفت: "جیم برایدنستاین" علاقه شدیدی به فضا دارد که بی نظیر است و دانش و اطلاعاتش در زمینه فضا، هم گسترده و هم عمیق است.

"جیم برایدنستاین" در رشته‌های روانشناسی و اقتصاد در دانشگاه "رایس" تحصیل کرده و خلبانی در ارتش آمریکا و حضور در جنگ‌های افغانستان و عراق را نیز در کارنامه خود دارد.
وی همچنین در حال ساخت فضاپیمایی برای اعزام فضانوردان به نقطه‌ای نامشخص از منظومه شمسی است.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید