امروز : شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۰۸

پیروزی نخست وزیر سابق مولداوی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

بر اساس نظرسنجی‌های پس از انتخابات از سوی گروه تحقیقاتی اینتلکت، نخست وزیر سابق مولداوی پس از شمارش ۹۰ درصد آرا در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز این روند انتخاباتی شده است.
پیروزی نخست وزیر سابق مولداوی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری
دوشنبه | ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۱:۲۴ |
کد خبر : ۱۱۳۹۳ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس اعلام کمیسیون مرکزی انتخابات مولداوی، مایا ساندو، نخست وزیر سابق با کسب ۵۱.۴۶ درصد آرا موفق شد پیروز دور دوم انتخابات  این کشور شود در حالیکه ایگور دودون، رئیس جمهوری کنونی این کشور تنها ۴۸.۵۴ درصد به دست آورد.

بر اساس قانون اساسی مولداوی، یک کاندیدا برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور به بیش از نیمی از آرای مورد تایید نیاز دارد.

ولادیمیر ساربان، معاون رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات مولداوی گفته که دور دوم این انتخابات بدون نقض‌های جدی در برگزاری آن انجام شد.

وی افزود: دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مولداوی تمام شد و تمامی حوزه‌های رای گیری در داخل کشور در زمان مقرر بسته شدند. انتخابات بدون بی نظمی جدی که می‌توانست بر نتایج آن تاثیر بگذارد، برگزار شد.

روز یکشنبه، ولادیمیر کروگلی، یکی از اعضای پارلمان روسیه به اسپوتنیک گفت، انتخابات ریاست جمهوری در مولداوی بر اساس معیارهای دموکراتیک بین‌المللی برگزار شد و روسیه تمایل دارد تا با رئیس جمهوری منتخب مردم مولداوی همکاری کند.

این قانونگذار روس که در حال حاضر در پایتخت مولداوی است و ریاست هیاتی از پارلمان روس را برای نظارت بر دور دوم انتخابات ریاست جمهوری مولداوی برعهده دارد، همچنین گفت: این انتخابات بر اساس معیارهای دموکراتیک بین‌المللی و بدون هیچگونه نقض جدی در روند برگزاری آن صورت گرفت.

پیشتر، ایگور دودون گفته بود که مراسم تحلیف پس از ۲۴ دسامبر برگزار خواهد شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید