امروز : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵

در لحظه

آخرین اخبار

توکایف به عنوان رئیس جمهور جدید قزاقستان سوگند یاد کرد

قاسم جومارت توکایف، رسما به عنوان رئیس جمهور جدید قزاقستان سوگند یاد کرد.
فراخوان فعالان قزاقستانی برای اعتراضات بیشتر به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری

فعالان ضد دولت قزاقستان از مردم خواستند که تظاهرات بیشتری علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری برگزار کنند.
میت رامنی از نامزدی ۲۰۲۰ ترامپ حمایت نمی‌کند

نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اطمینانی ندارد که دونالد ترامپ را در انتخابات ۲۰۲۰ تایید کند و ممکن است اصلا حامی هیچکدام از نامزدها نشود.
پایان غم‌انگیز دوران ریاست ترزا می

نخست‌وزیر و رهبر حزب محافظه‌کار بریتانیا رسما از ریاست حزب کنار رفت. او برای ایجاد اصلاحات اساسی در حزب و دولت آمد اما هیچ گونه موفقیتی کسب نکرد و با چشم گریان رفت.
روسیه: مایلیم بر انتخابات پارلمانی اوکراین نظارت کنیم

معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (جمعه) تاکید کرد، مسکو به نظارت بر انتخابات سراسری اوکراین در تاریخ ۲۱ ژوئیه تمایل دارد و به دنبال کسب مجوز برای اعزام هیات ناظر به این انتخابات است.
استعفای رهبر راست‌میانه فرانسه به دنبال کسب نتایج ضعیف در انتخابات اروپا

رهبر اپوزیسیون راست‌میانه فرانسه موسوم به حزب "جمهوری‌خواهان" پس از کسب نتایج ضعیف در انتخابات پارلمان اروپایی از مقام ریاست این حزب کناره‌گیری می‌کند.
سن مناسب برای رئیس‌جمهوری آمریکا چه سنی است؟

متوسط سن ۴۵ رئیس‌جمهوری که بر آمریکا در طول تاریخ این کشور حکومت کرده‌اند ۵۵ سال بوده است. جورج واشنگتن، اولین رئیس‌جمهوری آمریکا زمانی که اولین دوره ریاستش را در سال ۱۷۸۹ شروع کرد، ۵۷ سال داشت این درحالی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی دوره ریاست‌جمهوری‌اش را در سن ۷۰ سالگی شروع کرده است.
ترامپ ۲۸ خرداد نامزدی خود برای انتخابات ۲۰۲۰ را اعلام می‌کند

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که کاندیداتوری خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور رسماً در گردهم‌آیی ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در فلوریدا اعلام می‌کند؛ این ایالات در پیروزی او در ۲۰۱۶ نقش کلیدی داشت.
مودی وزرای کابینه خود را اعلام کرد

نارندرا مودی که برای دومین بار موفق شد با پیروزی در انتخابات سمت نخست وزیری هندوستان را به دست بیاورد، وزرای کابینه خود را انتخاب کرده است.
ترامپ گفت روسیه به انتخاب او کمک کرد، بعد حرفش را پس گرفت!

دونالد ترامپ ساعتی پس از آنکه اذعان کرد روسیه به انتخاب او برای ریاست جمهوری کمک کرده است، در پیام توییتری دیگری منکر کمک روسیه شد.
"بریجیت بیرلین" صدراعظم اتریش شد

بریجیت بیرلین، حقوقدان سرشناس اتریش به عنوان اولین صدراعظم زن این کشور انتخاب شده است.
مخالفت اپوزیسیون سودان با انتخابات زودهنگام در مقابل اصرار شورای نظامی بر این گزینه

ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر در سودان اعتصاب دو روز گذشته را تا ۹۰ درصد موفقیت‌آمیز و نشان دهنده اطمینان آشکار جامعه سودان به خود دانستند. در مقابل یکی از اعضای شورای نظامی انتقالی با هشدار نسبت به وخامت اوضاع در کشور تاکید کرد، ائتلاف گروه‌های آزادی و تغییر نماینده همه سودانی‌ها نیستند.
نامزد خونتای تایلند رئیس پارلمان شد

یک نامزد مورد حمایت ارتش تایلند با اکثریت آراء به عنوان رئیس پارلمان این کشور انتخاب شد تا سلطه ارتش در دولت آتی، پنج سال پس از کودتا، دوچندان شود.
موافقت اولیه پارلمان رژیم صهیونیستی با انحلال پیش از انتخابات جدید

پس از آنکه کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) موافقت اولیه خود را با پیشنهاد انحلالش اعلام کرد، این رژیم در مسیر برگزاری انتخابات پارلمانی جدیدی گام برداشت.
آینده مبهم دولت آنگلا مرکل

در انتخابات پارلمان اروپا در آلمان طرفداران اتحادیه اروپا برنده هستند اما ستاره بخت یک حزب بزرگ از این جناح در حال افول است که این می‌تواند به انحلال دولت ائتلافی آلمان بینجامد.