تاکید سازمان ملل بر لزوم برگزاری انتخابات لیبی قبل از ماه ژوئن

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی، بر اهمیت برگذاری انتخابات لیبی و پایان دوره انتقالی در این کشور تا قبل از ماه ژوئن تاکید کرد.
تاکید سازمان ملل بر لزوم برگزاری انتخابات لیبی قبل از ماه ژوئن
یکشنبه | ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۰۰:۲۳ |
کد خبر : ۱۳۷۳۳ |
انتخابات دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از ارم نیوز، استفانی ویلیامز، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی در مصاحبه تلویزیونی گفت که پایان ماه ژوئن، تاریخ انتهای جدول زمانی سیاسی در لیبی است که در نقشه راه درج شده است.

وی ادامه داد، انتظار می رود قبل از این تاریخ، لیبی وارد فاز خلاء سیاسی شود که نیاز به کار جدی قبل از برگزاری انتخابات دارد. 

ویلیامز افزود: ما با نهادهای انتخاباتی لیبی کار می کنیم تا روند انتخابات را در اسرع وقت به مسیر درست خود بازگردانیم.

وی خاطرنشان کرد که نهادهای ملی لیبی در مشروعیت خود با بحرانی روبرو هستند که تنها از طریق انتخاباتی دموکراتیک قابل حل است.

این فرستاده سازمان ملل، تنها راه حل بحران لیبی را حضور مردم این کشور در پای صندوق‌های رای و استفاده از حق دموکراتیک خود با برگزاری هر چه سریعتر انتخابات دانست و تاکید کرد که تصمیم نهایی در دست خود لیبیایی‌ها خواهد بود و در این راستا نقش مهمی را ایفا خواهند کرد.

او در جریان مصاحبه خود، با اشاره به این نکته که این یک تصمیم لیبیایی است، تاکید کرد که سازمان ملل متحد بدون دخالت در نام نامزدها یا روند سیاسی، تنها دارای یک نقش مشاوره حمایتی در فرآیندهای انتخابات این کشور است.

از سوی دیگر، منابع خبری شامگاه سه شنبه به نقل از یک منبع در دفتر ریاست پارلمان لیبی گزارش دادند که توافقی بین مجلس نمایندگان و شورای عالی برای تغییر دولت و مواضع حاکمیتی در جلسه آتی مجلس صورت گرفته است. 

همچنین این منابع اعلام کردند که "عقیله صالح" از جلسه بعدی به ریاست پارلمان لیبی بازخواهد گشت.

شایان ذکر است که ویلیامز در این دوره،تحرکات گسترده‌ای را رهبری می‌کند تا طرحی جدید برای راه‌حل سیاسی در لیبی تنظیم کند و دوره انتقالی این کشور را به یک انتخابات گسترده و  دموکراتیک رهنمون سازد.

برگزاری انتخابات در لیبی در تاریخی که مجمع سیاسی لیبی در ۲۴ دسامبر تعیین کرده بود، پس از آن که کمیسیون عالی انتخابات نتوانست لیست نهایی نامزدهای ریاست جمهوری را ارائه کند، لغو و نهایتا انتخابات به ۲۴ ژانویه موکول شد.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید