امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۱

در لحظه

آخرین اخبار

انتخاب رئیس جدید "مجلس الامه" الجزایر

اعضای پارلمان الجزایر امروز(چهارشنبه) رئیس جدید مجلس الامه(مجلس علیای پارلمان) را انتخاب کردند.
هشدار نمایندگان عراقی نسبت به مداخله‌های خارجی در روند انتخابات

شماری از نمایندگان پارلمان عراق نسبت به مداخله‌های خارجی و آمریکایی در انتخابات زودهنگام عراق از طریق مشارکت در اقدامات فنی و نظارت بر روند رأی‌گیری هشدار دادند.
حزب مرکل "آرمین لاشت" را به عنوان رهبر جدید انتخاب کرد

حزب حاکم اتحاد دموکراتیک مسیحی آلمان امروز (شنبه) "آرمین لاشت" را به عنوان رهبر جدید انتخاب کرد که آینده این حزب را شکل خواهد داد.
صادق خرازی: رئیس‌جمهور اجاره‌ای دوای درد ما نیست

دبیر کل حزب ندای ایرانیان گفت: مجلس یازدهم را خودمان با دست خودمان ایجاد کردیم.
تاکید رؤسای چهارگانه عراق بر سلامت و شفافیت همه مراحل برگزاری انتخابات ۲۰۲۱

رؤسای چهارگانه عراق ضمن بررسی پرونده‌های مختلفی از جمله انتخابات ۲۰۲۱، بر لزوم تحکیم امنیت داخلی و تقویت اقتدار کشور تاکید کردند.
"حنفی الجبالی" رئیس پارلمان مصر شد

پارلمان مصر امروز، سه‌شنبه رئیس سابق دادگاه عالی قانون اساسی را به عنوان رئیس پارلمان این کشور انتخاب کرد.
"ذی یزن بن هیثم" پسر ارشد سلطان عمان ولیعهد شد

طبق اساسنامه جدید حکمرانی در عمان که اصول روشنی برای گذار قدرت مشخص کرده "ذی یزن بن هیثم بن طارق آل سعید" فرزند ارشد سلطان این کشور ولیعهد شد.
"ویلیام برنز" انتخاب بایدن برای ریاست سیا

تیم انتقالی بایدن اعلام کرد، رئیس جمهوری منتخب آمریکا "ویلیام برنز" را به عنوان مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) انتخاب کرده است.
شرکت رای دهندگان قرقیزستانی در انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام و همه پرسی

رای دهندگان در قرقیزستان امروز یکشنبه بعد از آنکه ناآرامی‌های بعد از انتخابات در ماه اکتبر منجر به برکناری رهبر قبلی این کشور شد، به منظور شرکت در رقابت انتخابات ریاست جمهوری زودهنگام و همچنین شرکت در همه پرسی بر سر شکل دولت به پای صندوق رای می‌روند.
معاون ترامپ در مراسم تحلیف بایدن شرکت می‌کند

شبکه خبری سی ان ان اعلام کرد که مایک پنس فعال سازی متمم ۲۵ قانون اساسی که امکان برکناری رئیس‌جمهور به معاون او با داشتن رای اکثریت کابینه را می دهد، منتفی ندانسته است.
انتخابات فلسطین ماه مه برگزار می‌شود

منابع فلسطینی اعلام کردند انتخابات فلسطین قرار است اواسط ماه مه برگزار شود.
«بزرگان» از لاریجانی دعوت کنند، کاندیدای ۱۴۰۰ می‌شود
نماینده سابق مجلس:

یک نماینده سابق مجلس گفت: در صورت اینکه بزرگان و دلسوزان نظام از لاریجانی برای حضور در انتخابات درخواستی داشته باشند، او برخلاف میل باطنی‌اش، کاندیدا خواهد شد.
هر دو نماینده دموکرات مدعی پیروزی در انتخابات جورجیا

"رافائل وارناک"، نامزد دموکرات کرسی سنا در انتخابات ایالت جورجیا پیروز شد. هم چنین اعلام شده که "جان اوسوف" دموکرات نیز توانسته از رقیب جمهوری خواه خود پیشی بگیرد.
برگزاری انتخابات استانی در تایلند

مردم تایلند امروز (یکشنبه) پای صندوق‌های رای رفته‌اند تا در انتخابات استانی شرکت کنند که نخستین آزمون برای دموکراسی از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی سال گذشته میلادی است که اتهامات زیادی شامل دستکاری در انتخابات را در پی داشت و باعث برگزاری چندین ماه راهپیمایی اعتراضی جوانان در این کشور شد.
دستور امیر کویت برای تشکیل دولت جدید

امیر کویت امروز (دوشنبه) دستور تشکیل دولت جدید در پی انتخابات پارلمانی پنجم دسامبر جاری را صادر کرد.
پیروزی بایدن با وجود کارزارهای انتخاباتی کوچک

"انتخابات ۲۰۲۰ عمدتا به دلیل پاندمی کرونا، فصلی از کمپین‌های انتخاباتی غیر معمول بود. کمپین دونالد ترامپ بسیاری از دستورالعمل‌های مربوط به پیشگیری از شیوع کووید ۱۹ را رعایت نکرد و میزبان جمعیت‌های گسترده بود، در حالی که کمپین جو بایدن دستورالعمل‌های مربوط به کووید ۱۹ را رعایت کرد. محدود بودن جمعیت حاضر در کارزارهای انتخاباتی بایدن نه تنها به عنوان عدم حمایت از وی از سوی رای‌دهندگان تفسیر نمی‌شود بلکه در حقیقت احترام وی به دستورالعمل‌های پیشگیری از شیوع پاندمی کرونا محسوب است."